reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© dirk ercken dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Sonel powołał nowy zarząd

Spółką pokieruje Tomasz Wiśniewski. Tomasz Hodij i Piotr Saciuk zostaną członkami zarządu.

Wspólna trzyletnia kadencja rozpocznie się z dniem odbycia WZA zatwierdzającego sprawozdanie finansowe Sonela za 2021 rok. Wcześniej z kandydowania na kolejną kadencję zrezygnowali Krzysztof Wieczorkowski, dotychczasowy prezes i Jan Walulik, wiceprezes.

Tomasz Wiśniewski, obecny członek zarządu Sonela, od lat wiązany jest ze spółką, między innymi jako dyrektor operacyjny, a wcześniej dyrektor produkcyjny. Odpowiadał m. in. za zarządzanie pionem produkcyjnym oraz działami: jakości, technologii, logistyki i zakupów, serwisu, laboratorium, działem konstrukcyjnym, informatyki, utrzymania ruchu, wdrażanie i utrzymanie systemów Lean Manufacturing i Six Sigma.Tomasz Hodij jest obecnie członkiem zarządu Sonela, a także wieloletnim dyrektorem finansowym. Natomiast Piotr Saciuk od 2020 roku jest dyrektorem handlowym w Sonelu.

Sonel pod koniec ubiegłego roku przedstawił strategię na lata 2022-2024. Zakłada ona wzrost sprzedaży do 135 mln PLN w 2024 roku, przy jednoczesnym utrzymaniu wskaźnika ROE na poziomie nie niższym niż 17%. Spółka zapowiada transformację cyfrową oferty produktowej, sprzedaży i procesów wewnętrznych, rozwój na rynku e-commerce oraz eksportu czy wprowadzenie nowych produktów. Ważnymi kierunkami rozwoju są obszary elektromobilności, fotowoltaiki oraz wykorzystania wodoru w magazynach energii.

Źródło: akcjonariat.pl


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1