reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Mercedes_Benz
Przemysł elektroniczny |

Daimler AG zmienia nazwę na Mercedes-Benz Group AG

Z dniem 1 lutego 2022 r. Daimler AG przekształcił się w Mercedes-Benz Group AG, co wieńczy proces reorganizacji, obejmujący m.in. debiut giełdowy Daimler Truck – informuje koncern.

W związku ze zmianą nazwy Daimler AG na Mercedes-Benz Group AG zmienia się również skrót giełdowy firmy – z „DAI” na „MBG”. Akcje Mercedes-Benz Group AG będą nadal notowane na niemieckim indeksie akcji DAX.

– Zmiana nazwy na Mercedes-Benz Group AG podkreśla nasz strategiczny cel. Powracamy w ten sposób do rdzenia naszej firmy – budowania najbardziej pożądanych samochodów na świecie. Gwiazda Mercedesa od zawsze jest również obietnicą na przyszłość: chcemy zmieniać teraźniejszość, aby ją ulepszać. Pragniemy kontynuować to dziedzictwo naszych założycieli, przyjmując wiodącą rolę w dziedzinie elektromobilności i oprogramowania pojazdów – mówi Ola Källenius, prezes zarządu Mercedes-Benz Group AG.

Równocześnie ze zmianą nazwy spółki Daimler AG, zmianie ulega również nazwa spółki Daimler Mobility AG, która teraz jako Mercedes-Benz Mobility AG oferuje usługi mobilnościowe dla samochodów osobowych i dostawczych w zakresie kredytu, leasingu i ubezpieczeń.

Wraz ze zmianą nazwy spółki Daimler, firma kończy rozpoczętą w ubiegłym roku reorganizację. 10 grudnia 2021 r. na giełdzie we Frankfurcie zadebiutował Daimler Truck Holding AG jako samodzielna spółka. Oznacza to, że nowa Grupa Mercedes-Benz skoncentruje się w pełni na samochodach osobowych marek Mercedes-Benz, Mercedes-AMG, Mercedes-Maybach i Mercedes-EQ oraz na samochodach dostawczych.

Po przekształceniach pierwotnego koncernu Daimler Grupa Mercedes-Benz posiada jeszcze mniejszościowy, 35-procentowy udział w Daimler Truck Holding AG, z czego ok. 5 proc. przypada na aktywa emerytalne.

Marka Mercedes-Benz powstała w 1926 r. w wyniku połączenia poprzednich firm Carla Benza i Gottlieba Daimlera, obierając za cel zrewolucjonizowanie produkcji samochodów. Obaj pionierzy, działając początkowo niezależnie od siebie, już w 1886 roku zaprezentowali swoje przełomowe wynalazki. 
 


reklama
Załaduj więcej newsów
December 07 2023 23:13 V22.1.2-2