reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Polskie rozwiązanie Open RAN 5G z sukcesem przeszło testy

Po zakończeniu testów w europejskich laboratoriach, firma IS-Wireless zapewnia, że firma jest gotowa dostarczać sieci komórkowe 5G w modelu Open RAN klientom na całym świecie.

– Jesteśmy gotowi dostarczać sieci komórkowe 5G w modelu Open RAN klientom na całym świecie, w tym operatorom komórkowym i innym partnerom, którzy chcą wdrożyć prywatne sieci 5G – mówi prezes IS-Wireless Sławomir Pietrzyk.

Firma IS-Wireless zakończyła z sukcesem testy swojego kompleksowego rozwiązania sieci piątej generacji podczas O-RAN Global PlugFest 2021 w laboratoriach w Berlinie i Turynie. 

Global PlugFest to wydarzenie dla podmiotów działających na rynku telekomunikacyjnym zrzeszonych w organizacji O-RAN ALLIANCE, która zajmuje się rozwojem specyfikacji i promowaniem sieci otwartych. Celem PlugFest jest wzajemne testowanie produktów działających w modelu Open RAN przez producentów z całego świata. W warunkach laboratoryjnych weryfikuje się zgodność ze specyfikacją O-RAN oraz współpracę rozwiązań różnych dostawców w myśl zasady interoperacyjności. IS-Wireless, polski dostawca rozwiązań 4G i 5G, członek O-RAN ALLIANCE wziął udział w trzeciej edycji O-RAN PlugFest.

Gospodarzem w Turynie był Telecom Italia/TIM, a w Berlinie testy prowadzono w kooperacji z Deutsche Telekom.

IS-Wireless dostarczył na potrzeby testów kompletne rozwiązanie złożone z w pełni zwirtualizowanych elementów składowych sieci RAN – jednostki radiowej (O-RU), centralnej (O-CU), rozproszonej (O-DU), inteligentnego kontrolera sieci radiowej (Near-RT RIC) oraz Core, czyli sieci szkieletowej.

W Turynie zostały one uruchomione na komercyjnie dostępnym serwerze Advantech bez wsparcia innego sprzętu. W Berlinie partnerem podczas testów była firma Viavi, która dostarczyła emulator sieci szkieletowej. W czasie testów wykorzystano dostępne na rynku telefony marek takich jak Oppo czy Samsung. Rozwiązanie IS-Wireless przeszło testy funkcjonalności, wydajności oraz dostępności usługi na komercyjnie dostępnych urządzeniach końcowych (smartfonach).

IS-Wireless opracowuje i dostarcza sieci komórkowe 4G i 5G. Firma jest dostawcą oprogramowania i sprzętu niezbędnego do budowy sieci 4G i 5G zarówno w zakresie RAN jak i Core.

– Uczestniczymy w rewolucji Open RAN, która zatacza coraz szersze kręgi na całym świecie. Jestem przekonany, że w najbliższych latach zajdą istotne zmiany w sposobie budowy i wdrażania sieci, a Open RAN będzie rósł na znaczeniu – dodaje Sławomir Pietrzyk.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 06 2023 20:46 V22.0.14-1