reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ABB
Przemysł elektroniczny |

ABB E-mobility zwiększa udziały w chińskim dostawcy ładowarek EV

ABB, które w marcu 2020 roku nabyło 67% udziałów w Chargedot Shanghai New Energy Technology, właśnie zwiększyło tę pulę do 80%.

Zwiększenie zaangażowania w Chargedot to część strategii rozwoju ABB E-mobility, transakcja dodatkowo wzmacnia pozycję firmy na szybko rozwijającym się chińskim rynku elektromobilnym – informuje ABB w komunikacie.

Chiny odnotowały najwyższą na świecie sprzedaż pojazdów elektrycznych w 2021 roku siódmy rok z rzędu, sprzedając ponad 3,5 miliona pojazdów elektrycznych; oznacza 1,6-krotny wzrost w stosunku do roku 2020.

– Od czasu przejęcia przez ABB w 2020 roku obserwowaliśmy silny dwucyfrowy wzrost w biznesie Chargedot. ABB pomogło dostarczyć na chiński rynek innowacje w zakresie bezpiecznych, inteligentnych i zrównoważonych rozwiązań sprzętowych i programowych do ładowania, wspierając wiodące firmy, takie jak SAIC, Xpeng i GAC Toyota. Patrząc w przyszłość, chiński popyt na rozwiązania do ładowania o dużej mocy i strategie eksportowe chińskich producentów OEM wykazują znaczny wzrost. Dzięki temu widzimy duże możliwości wykorzystania naszego globalnego doświadczenia do dalszego wspierania chińskich klientów i zwiększania udziałów w rynku – komentuje Frank Muehlon, prezes dywizji elektromobilności ABB.

ABB ogłosiło tę transakcję ostatniego dnia stycznia 2022 roku. Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

ABB jest obecnie jednym z dwóch udziałowców Chargedot, obok Shanghai SAIC Anyo Charging Technology Co., Ltd., spółki zależnej największego chińskiego producenta pojazdów SAIC, która zachowuje 20% udziałów.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2