reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Infineon
Przemysł elektroniczny |

Infineon podnosi prognozy

Infineon z sukcesem rozpoczął rok podatkowy 2022 – mówi dyrektor generalny firmy i dodaje, że w tym roku nadal będziemy odczuwać braki na rynku półprzewodników.

Niemiecki producent chipów opublikował raport za pierwszy kwartał roku fiskalnego 2022 (zakończony 31 grudnia 2021 roku) oraz przestawił nowe prognozy na najbliższy okres.

 • I kwartał roku fiskalnego 2022: 
  – przychody w wysokości 3,159 mld EUR, +5% kw/kw i +20% r/r, 
  – zysk na poziomie 457 mln EUR, -2% kw/kw, +79% r/r.
   
 • Prognoza na drugi kwartał: przychody na poziomie 3,2 mld EUR,
   
 • Prognoza na rok fiskalny 2022: przychody w wysokości 13,0 mld EUR, +/-500 mln EUR.

– Popyt na nasze produkty i rozwiązania pozostaje bardzo silny. Wykorzystanie mocy produkcyjnych jest bardzo wysokie i stopniowo je rozbudowujemy. Pomoże nam to w ciągu roku poprawić dostępność produktów, które wytwarzamy we własnym zakresie. Ogólnie rzecz biorąc, popyt na półprzewodniki zdecydowanie przewyższa podaż. Elektryfikacja i cyfryzacja nadal napędzają znaczny wzrost na naszych rynkach docelowych. Spodziewamy się, że sytuacja podaży w niektórych obszarach zastosowań pozostanie napięta w bieżącym roku kalendarzowym – mówi dr Reinhard Ploss, dyrektor generalny Infineon.

Infineon planuje na ten rok inwestycje o wartości około 2,4 mld EUR, głównie w moce produkcyjne front-end, czyli związane z obróbką samych wafli krzemowych. Firma spodziewa się, że wolne przepływy pieniężne wyniosą około 1 mld EUR.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama