reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© elvia Cirtec
PCB |

Pożar u francuskiego producenta PCB

Pożar wybuchł w wczesnym popołudniem w niedzielę 30 stycznia 2022 roku w obiekcie elvia Loire Valley – CIRETEC.

 

Sytuacja została opanowana w ciągu kliku godzin. Żaden z pracowników nie odniósł obrażeń, ale pożar zniszczył cały warsztat produkcyjny w zakładzie.

Z powodu szkód firma była zmuszona całkowicie wstrzymać działalność. Zakład elvia Loire Valley – CIRETEC, zlokalizowany w Saint-Ay niedaleko Orleanu, zatrudnia 87 osób.

Po pożarze elvia powołała grupę do zarządzania sytuacją, zarówno w celu wsparcia pracowników, jak i zapewnienia szybkich rozwiązań awaryjnych dla klientów i partnerów.

– Aby zrekompensować niedostępność zakładu, nasze zespoły sprzedaży będą w kontakcie z klientami i partnerami. Przygotowywany jest również plan przeniesienia produkcji, aby umożliwić ciągłość działalności – pisze spółka.

Wszczęto wstępne dochodzenie w celu ustalenia pochodzenia i okoliczności pożaru.

– Zarząd dziękuje straży pożarnej i żandarmerii, które interweniowały, a także lokalnej administracji i wszystkim, którzy udzielili pomocy i wsparcia – pisze firma w komunikacie.


Grupa elvia PCB jest największym francuskim producentem płytek drukowanym i piątym co do wielkości w Europie. Siedziba główna Grupy znajduje się w Coutances (Normandia, Francja). Producent dostarcza PCB na potrzeby klientów z sektorów lotniczego i obronnego, działa także na takich rynkach, jak: motoryzacyjny, przemysłowy, medyczny, kolejowy i telekomunikacyjny.

Spółka macierzysta, Elvia PCB, ma trzy w całości zależne spółki, roczne przychody kształtują się na poziomie 63 mln EUR, a zatrudnienie wynosi około 460 osób.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 30 2023 20:03 V22.0.11-2
reklama
reklama