reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Universal Robots
Przemysł elektroniczny |

Rekordowe przychody Universal Robots – ponad 300 mln USD

Duński producent robotów współpracujących, odnotował roczne przychody w wysokości 311 mln USD, co oznacza wzrost o 41% w stosunku do roku 2020 i o 23% w stosunku do wyników sprzed pandemii w roku 2019.

– Universal Robots ma za sobą wspaniały rok. W firmie takiej jak nasza, która produkuje zaawansowany sprzęt zgodnie z wysokimi standardami jakości, taki wzrost wymaga ogromnego zaangażowania od wszystkich stron. Nasz zespół produkcyjny w Danii pobił firmowy rekord pod względem liczby zbudowanych cobotów. Podczas jednego tygodnia w czwartym kwartale wyprodukował 400 robotów współpracujących. Nasi eksperci od łańcucha dostaw ciężko pracowali, aby działać bez zakłóceń pomimo globalnych wyzwań związanych z dostawami –[/i] komentuje Kim Povlsen, prezes Universal Robots.

Firma zwraca uwagę, że także przychody za 4. kwartał były rekordowe – wzrosły o 22% w stosunku do analogicznego kwartału 2020 roku i o 28% w stosunku do tego samego okresu w roku 2019.

– Nasz wzrost jest napędzany przez wiele długoterminowych trendów, takich jak niedobory pracowników czy rosnąca świadomość odnośnie automatyzacji jako elementu wspierającego produktywność. Docieramy do nowych klientów, a jednocześnie wracają do nas firmy produkcyjne, które rozszerzają zastosowanie cobotów po tym, jak zobaczyły wpływ tej technologii na ich biznes – dodaje Kim Povlsen.

Firma spodziewa się dalszego silnego wzrostu w 2022 roku.

– Zapotrzebowanie na roboty współpracujące będzie rosło, a wraz z nim rozwija się nasz unikalny ekosystem. Pracujemy z ponad 1000 niezależnych firm, w tym producentami komponentów, zestawów i aplikacji, certyfikowanymi integratorami oraz dystrybutorami, a innowacyjność w zakresie współpracy wyróżnia naszą ścieżkę rozwoju – mówi Kim Povlsen.

Universal Robots wprowadził pierwszego ekonomicznie opłacalnego robota współpracującego (cobota) w 2008 roku. Firma, która jest częścią Teradyne Inc., ma siedzibę w duńskim Odense oraz oddziały w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Czechach, Rumunii, Rosji, Turcji, Chinach, Indiach, Japonii, Korei Południowej, Singapurze, Meksyku i we Włoszech. Universal Robots zainstalował ponad 50 000 cobotów na całym świecie.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 30 2023 20:03 V22.0.11-2
reklama
reklama