reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Vodafone
Przemysł elektroniczny |

Vodafone otwiera europejskie centrum R&D

Ostatniego dnia stycznia w hiszpańskiej Maladze rozpoczęło działalność nowe centrum badawczo-rozwojowe Vodafone.

Europejskie Centrum Badań i Rozwoju Vodafone będzie się specjalizować w opracowywaniu rozwiązań technologicznych i usług cyfrowych opartych na zunifikowanej komunikacji, internecie rzeczy (IoT), Edge Computing, Mobile Private Networks (MPN) oraz Open RAN.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Vodafone zainwestuje 225 mln EUR w ciągu pięciu lat w scentralizowany hub w Maladze, tworząc ponad 600 bezpośrednich miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Vodafone informuje, że w ramach nowego ośrodka będzie wyodrębniona działalność badawczo-rozwojowa skoncentrowana na architekturze mikroprocesorowej na potrzeby nowych sieci Open RAN.

– 50 osób zaangażowanych w rozwój Open RAN dołączy do 650 wykwalifikowanych inżynierów oprogramowania, architektów i techników, którzy będą pracować w centrum – pisze Vodafone w komunikacie.

Plan Vodafone zakłada, by do 2025 roku dodać prawie 7000 inżynierów oprogramowania w całej Europie, poprzez połączenie rekrutacji, przekwalifikowania obecnych pracowników i insourcingu.

Vodafone będzie również współpracować z uniwersytetami, szkołami zawodowymi, lokalnymi firmami i instytucjami, aby budować wokół nowego ośrodka centrum innowacji oraz zwiększać jego wpływ w regionie.

Drugie centrum badawczo-rozwojowe Vodafone  zostanie otwarte w Dreźnie w Niemczech jeszcze w tym roku.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 30 2023 20:03 V22.0.11-2
reklama
reklama