reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© WilkElektronik
Przemysł elektroniczny |

Trwa rozbudowa fabryki pamięci Goodram

Po 9 miesiącach od wbicia pierwszej łopaty widoczna jest już skala inwestycji polskiego producenta pamięci komputerowych marki Goodram – Wilk Elektronik SA.


  • Działający na pograniczu Mikołowa i Łazisk Wilk Elektronik SA to producent pamięci komputerowych marki Goodram. 
  • Wysoka na 14 metrów konstrukcja budynku jest już przykryta dachem. 
  • Uruchomienie produkcji w rozbudowywanej części planowane jest na drugą połowę roku.

Na pograniczu Mikołowa i Łazisk, zlokalizowana jest wyjątkowa na skalę kraju firma technologiczna. Wilk Elektronik SA, bo o niej mowa, to producent pamięci komputerowych marki Goodram. Po 9 miesiącach od wbicia pierwszej łopaty, widoczna jest już skala tej prywatnej inwestycji.

Wiesław Wilk, prezes ©Wilk Elektronik

Imponująca, wysoka na 14 metrów konstrukcja budynku nie jest przypadkowa. W rozbudowanej części firmy zostanie zlokalizowany magazyn wysokiego składowania oraz nowa hala produkcyjna. Tym samym powierzchnia firmy z dotychczasowych 3000 m kw., po rozbudowie powiększy się o kolejne 1140 m kw. w części magazynowo logistycznej i 1200 m kw. w obszarze produkcji.

– Nie licząc wyposażenia i maszyn w nowej hali, inwestycja w rozbudowę firmy będzie kosztowała około 20 mln PLN. To dla nas największa inwestycja od momentu uruchomienia zakładu produkcyjnego w 2003 roku – mówi Wiesław Wilk, prezes Wilk Elektronik SA.

Konsekwencją rozbudowy zakładu będą nowe miejsca pracy. Firma zapowiada zatrudnienie do wszystkich pionów organizacyjnych. Kandydaci znajdą tu zatem szereg atrakcyjnych ofert pracy związanych z produkcją, a ze względu na fakt, że Wilk Elektronik SA działa międzynarodowo firma otwarta jest na osoby znające języki obce, chcące zajmować się sprzedażą, marketingiem oraz zakupami.

W grudniu zakończone zostały prace budowlane związane z główną konstrukcją. Budynek został przykryty dachem, możliwe zatem było przeprowadzenie operacji związanej z przebudową rozdzielni głównej, która zasila cały zakład produkcyjny. Był to swojego rodzaju sprawdzian przed czekającymi inwestora działaniami związanymi z przeniesieniem magazynu oraz uruchomieniem produkcji w rozbudowanej części firmy, co planowane jest już na drugą połowę roku i do czego firma już się przygotowuje.

Obecnie realizowane są prace związane z montażem instalacji. Później nastąpi etap wykończenia wnętrz oraz przygotowanie powierzchni biurowych. Zakończenie prac związanych z rozbudową inwestor planuje na druga połowę 2022 roku.
 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1