reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 27 maja 2010

Chiński sposób na powstrzymanie samobójstw w Foxconnie

Taiwański koncern Foxconn, produkujący w Chinach iPhone'y i iPady, stara się zapobiec dalszym samobójstwom swoich pracowników. Zażądał od zatrudnionych pisemnego oświadczenia, że nie odbiorą sobie życia.
W fabryce iPhone'ów praca trwa sześć dni w tygodniu, a zarobki - wraz z nadgodzinami - wynoszą ok. 1 tys. zł. To mniej więcej tyle, ile w USA kosztuje iPhone. Fala samobójstw pochłonęła już dziesięć ofiar.

W środę po raz pierwszy na tragedię zareagował koncern Apple. Koncern będzie na bieżąco oceniał działania podejmowane w Chinach w celu rozwiązania sytuacji.

Takie działania Foxconn już podejmuje. Firma zatrudniła 2 tys. psychiatrów i 2 tys. psychologów, którzy mają pomóc załodze radzić sobie z problemami, a wcześniej zatrudniła nawet mnichów, by wykonali rytuały wypędzania "złych duchów". Pracownicy mają podpisać oświadczenia, w których złożą obietnicę, że się nie zabiją, a ponadto zgadzają się - dla ochrony siebie i innych - na objęcie odpowiednią opieką, jeśli znajdą się w stanie "zaburzenia stanu psychicznego lub fizycznego". Zaniepokojone sytuacją w Foxconnie chińskie władze wezwały koncern do wdrożenia "skutecznych działań".

Źródło: wyborcza.biz

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2