reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Nestmedic
Biznes |

Mobilne KTG firmy Nestmedic ma międzynarodowego dystrybutora

Spółka Nestmedic rozwija się na rynku międzynarodowym, a jej innowacyjne rozwiązania telemedyczne, wdrożone już między innymi w Finlandii, będą dostępne teraz na kolejnych europejskich rynkach.

Nestmedic SA to producent mobilnego rozwiązania telemedycznego Pregnabit do zdalnego badania dobrostanu płodu – badania kardiotokograficznego (KTG). Urządzenie do samodzielnego badania generuje zapis tak wysokiej jakości, jak tradycyjny sprzęt dostępny w każdym szpitalu. Zapis badania przesyłany jest na platformę Pregnabit Cloud, gdzie nad bezpieczeństwem pacjentek całodobowo czuwa wykwalifikowany personel medyczny. Dzięki temu kobiety w ciąży mogą monitorować stan płodu także poza gabinetem lekarskim.

Spółka podpisała pięcioletnią umowę z międzynarodowym dystrybutorem, co sprawia, że urządzenia Pregnabit Pro będą dostępne na terytorium krajów Europy Zachodniej. Współpraca obejmuje zarówno wypożyczenie sprzętu pacjentkom, jak i dystrybucję ich do instytucji medycznych i szpitali. Do 2024 roku do międzynarodowego obiegu trafi przeszło 1000 urządzeń Pregnabit Pro.

– To bardzo ważne dla nas partnerstwo. Faza wdrożeniowa współpracy z tym dystrybutorem potrwa kilkanaście tygodniu, a po tym okresie Pregnabit Pro trafi do użytku. Wtedy będziemy mogli podzielieć bardziej szczegółowymi informacjami dotyczącymi współpracy. Chcemy, by urządzenie Pregnabit, które jest certyfikowanym wyrobem medycznym, trafiło do możliwie najszerszego grona przyszłych mam. To rozwiązanie, które ma szansę zmienić obraz polskiej i światowej medycyny. Zagraniczne służby medyczne oraz międzynarodowa społeczność lekarska odważnie podchodzą do tematu telemedycyny, co znacznie odciąża ich system opieki szpitalnej i daje możliwość objęcia pacjentki opieką także w domu.– podkreśla Jacek Gnich, prezes Nestmedic.

W Polsce system Pregnabit dostępny jest aktualnie w 35 szpitalach i placówkach medycznych oraz do samodzielnego wypożyczenia bezpośrednio od spółki Nestmedic. Ambicją firmy jest to, by w przyszłości korzystanie z tego nowoczesnego rozwiązania było dostępne dla każdej potrzebującej regularnego badania KTG kobiety w ciąży. 
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 28 2023 17:23 V21.1.4-1
reklama
reklama