reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alphaspirit dreamstime.com
Biznes |

SUNEX powołał spółkę w Niemczech

Raciborski specjalista w branży OZE poinformował, że 28 stycznia 2022 roku przed notariuszem na terenie Niemiec została założona spółka SUNEX GmbH.

Kapitał założycielski spółki wynosi 25 000 EUR, a 100% udziałów objętych zostało przez SUNEX. Spółka zawarta została na czas nieokreślony. Obecnie rozpoczęta została procedura wpisu do właściwego niemieckiego rejestru handlowego. Siedzibą spółki będzie miejscowość Niska.

Niemiecka spółka to kolejny krok firmy SUNEX w ekspansji na tamtejszym rynku. Do tej pory część operacji gospodarczych w Niemczech prowadzona była za pomocą zagranicznego zakładu SUNEX, nowo powstała spółka przejmie wszystkie dotychczasowe aktywności tego zakładu – informuje SUNEX.

– Prowadzenie działalności na terenie Niemiec poprzez własną spółkę kapitałową ma za zadanie zwiększenia zaufania odbiorców na tamtejszym rynku w związku z planowanym rozwojem sprzedaży internetowej oraz wprowadzania do sprzedaży produktów o wysokim stopniu złożoności, takich jak np. pompy ciepła, dla których niezbędne jest zapewnienie odpowiedniej sieci serwisowej – czytamy dalej w komunikacie.

SUNEX SA powstał w 2002 roku w Raciborzu i zajmuje się produkcją rozwiązań opartych o odnawialne źródła energii. Firma oferuje inteligentne systemy stosowane zarówno w technice grzewczej oraz solarnej, które oparte są na pompach ciepła, fotowoltaice, kolektorach słonecznych, klimatyzacji oraz hybrydowych pakietach kompleksowych wraz z systemami sterowania.
 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2