reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Creotech nawiązał współpracę z partnerem z Azji

26 stycznia Creotech Instruments SA oraz University College TATI z Malezji podpisały porozumienie o współpracy, na mocy którego UC TATI został lokalnym partnerem Creotech Instruments w Malezji oraz Azji Płd.-Wsch.

Celem umowy jest nawiązanie współpracy w obszarze technologii kosmicznych między stronami, w tym rozwijanie autonomicznych zdolności Malezji w zakresie budowy i wykorzystywania produktów związanych z przestrzenią kosmiczną oraz opracowywania nowych usług dla regionu Azji i Pacyfiku – czytamy w komunikacie.

Jak informuje spółka, niniejsze porozumienie to kolejny krok Creotech Instruments w realizacji nowej strategii działania w obszarze kosmicznym i wejścia na rynki pozaeuropejskie


Creotech Instruments to polski producent systemów i podzespołów satelitarnych oraz zaawansowanej elektroniki przeznaczonej m.in. do systemów sterowania komputerami kwantowymi. Firma działa także w obszarze lotniczych systemów bezzałogowych, gdzie dostarcza urządzenia i oprogramowanie m.in. do nadzoru ruchu dronów.

Spółka posiada własne zakłady produkcyjne elektroniki oraz zaplecze integracji małych satelitów. W swoim portfolio ma 26 projektów zrealizowanych dla sektora kosmicznego, zaś 14 misji kosmicznych odbyło się z udziałem podsystemów Creotech, w tym 4 zrealizowano dla Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA).

Creotech dostarcza rozwiązania m.in. dla Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN w Genewie, Instytutu Badań Ciężkich Jonów GSI czy Centrum Badawczego DESY w Niemczech.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama