reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Garo
Przemysł elektroniczny |

GARO rozwija produkcję w Polsce

GARO zainwestuje w nowy obiekt produkcyjno-logistyczny w Szczecinie. Celem firmy jest znaczne zwiększenie mocy produkcyjnych w obszarze biznesowym GARO E-mobility.

GARO AB wybuduje obiekt o powierzchni około 15 tys. m kw. w Szczecinie, w bliskim sąsiedztwie istniejącego zakładu. Nowy budynek pozwoli na znaczne zwiększenie mocy produkcyjnych przede wszystkim w obszarze biznesowym GARO E-mobility, a także w obszarze biznesowym GARO Electrification – informuje firma w komunikacie.

Rozpoczęcie prac planowane jest na drugi kwartał 2022 r., a ukończenie – do lata 2023 r. Istniejący obiekt ma wystarczającą zdolność produkcyjną do czasu uruchomienia nowego obiektu. Całkowity budżet inwestycyjny wynosi około 85 mln SEK (około 37 mln PLN).

– Obserwujemy znaczny wzrost, szczególnie w obszarze elektromobilności. Szczecin ma strategiczne położenie na szybko rozwijającym się rynku europejskim i znajduje się tuż obok głównych rynków GARO w regionie nordyckim. Inwestycja zapewni znaczny wzrost mocy produkcyjnych, przy jednoczesnym wzięciu pod uwagę aspektów środowiskowych i zrównoważonego rozwoju. Jednocześnie zamierzamy nadal inwestować w istniejące jednostki produkcyjne GARO w Szwecji, które charakteryzują się wysokim poziomem wydajności – mówi Patrik Andersson, dyrektor generalny GARO.

– Obecnie zatrudniamy w Polsce 150 osób i do nowego zakładu będziemy potrzebować więcej pracowników – dodaje w komunikacie dla Evertiq Patrik Andersson.

– To dla mnie nobilitujące, że nasz szwedzki zarząd po raz kolejny zdecydował się zaufać GARO Polska, dzięki czemu możemy rozpocząć największą w historii dotychczasowej współpracy inwestycję – komentuje Marek Samborski prezes Garo Polska.


GARO AB opracowuje, produkuje i wprowadza na rynek produkty i systemy dla rynku instalacji elektrycznych.

Oferta GARO obejmuje dostarczanie kompletnych rozwiązań w zakresie produktów dystrybucji energii elektrycznej, e-mobilności, działalności projektowej i zasilania tymczasowego. Firma GARO została założona w 1939 roku, ma swoją siedzibę w Gnosjö i jest dziś międzynarodową firmą działającą w sześciu krajach, zatrudniającą około 400 pracowników. Jednostki produkcyjne firmy w Szwecji znajdują się w Gnosjö i Värnamo, a także w Szczecinie w Polsce. Sprzedaż GARO w 2020 roku wyniosła 1040 mln SEK. GARO jest notowana na sztokholmskiej giełdzie NASDAQ.
 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1