reklama
reklama
reklama
© Mercedes Benz
Przemysł elektroniczny |

Mercedes-Benz łączy siły z Luminar

Partnerstwo Mercedes-Benz i Luminar Technologies ma przyspieszyć rozwój przyszłych systemów zautomatyzowanej jazdy dla aut osobowych.

Celem współpracy jest wykorzystanie kluczowej technologii lidaru firmy Luminar z myślą o uprzemysłowieniu i zintegrowaniu jej z seryjnie produkowanymi pojazdami Mercedes-Benz.

– Luminar idealnie dopełnia nasz dotychczasowy bilans pierwszorzędnej współpracy z wiodącymi firmami technologicznymi. Już osiągnięcie przez Mercedes-Benz poziomu 3 SAE stanowiło imponujący kamień milowy w dziedzinie zautomatyzowanej jazdy. Jestem absolutnie przekonany, że takie partnerstwa zwiększą nasze ambicje, jeśli chodzi o to, co możemy uzyskać (w tym względzie) w przyszłości. Wspólne projekty są istotną częścią strategii Mercedes-Benz, dlatego bardzo się cieszę, że podczas naszej podróży mamy na pokładzie Austina Russella i Luminar – powiedział Markus Schäfer, członek zarządów Daimler AG i Mercedes-Benz AG, szef ds. technologii odpowiedzialny za rozwój oraz zakupy (na zdjęciu: po prawej).

– Nasze partnerstwo przynosi motoryzacyjny przełom – pokazuje, jak znacząco wzbogacone funkcjonalności z zakresu bezpieczeństwa i autonomicznej jazdy w pojazdach seryjnych przechodzą od science fiction do głównego nurtu – skomentował Austin Russell, założyciel i dyrektor generalny Luminar (na zdjęciu po lewej).

Jak informuje Mercedes-Benz, ogłoszona współpraca to element polityki firmy zakładającej poszerzania sieci partnerów technologicznych i dostawców rozwiązań dla samochodów osobowych. W ramach partnerstwa Mercedes-Benz umożliwi firmie Luminar realizację koncepcji rozwoju opartej na gromadzonych danych.

Mercedes-Benz podkreśla, że w grudniu 2021 r. jako pierwszy producent samochodów na świecie uzyskał międzynarodową homologację systemu do jazdy warunkowo zautomatyzowanej (poziom 3 SAE). Zautomatyzowany system Pilota jazdy wejdzie do produkcji seryjnej w Klasie S i EQS-ie jeszcze w tym roku.

Luminar to globalna firma zajmująca się technologiami dla motoryzacji z zakresu bezpieczeństwa i jazdy zautomatyzowanej w pojazdach seryjnych. Luminar to twórca platformy sprzętowej i programowej dla ponad 50 branżowych partnerów, w większości globalnych producentów OEM, od Volvo Cars przez Daimler Truck AG aż po partnerów technologicznych, m.in. NVIDIA oraz Mobileye Intela.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-2