reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 26 maja 2010

Rynek maszyn P&P: 50% w górę

Według analizy przeprowadzonej przez Siemens Electronics Assembly Systems GmbH & Co. KG (SEAS), światowy rynek sprzętu do montażu powierzchniowego w 1Q zwiększył się niemal o 50% w porównaniu do 4Q.2009. Chiny to połowa światowego rynku.
Macierzysty rynek Siplace, Europa, wciąż nie osiągnął poziomu sprzed kryzysu, jednak odnotowuje wysokie tempo wzrostu już trzeci kwartał z rzędu.

Tempem wzrostu Europa w 1Q wyprzedziła nawet największą ‘lokomotywę wzrostu’, Chiny. Z drugiej jednak strony, Chiny pozostają w trendzie wzrostowym już od dłuższego czasu, odnotowując zbliżone tempo wzrostu już od początku roku 2009. Siplace odnotował zwiększenie swoich udziałów rynkowych w regionach Europy, Chin i Azji Południowo-Wschodniej. W ocenie samej firmy, Siplace pozostaje liderem sprzedaży na rynku europejskim.

Pomimo faktu, iż w 1Q.2010 Europa wyprzedziła Chiny pod względem tempa wzrostu, te jednak wciąż pozostają zdecydowanie największym rynkiem regionalnym: w ocenie zespołu Siplace, przeszło połowa światowej sprzedaży P&P w 1Q.2010 została zrealizowana na rynku chińskim.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2