reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© HANZA Holding AB
Przemysł elektroniczny |

HANZA rozwija działalność w Polsce i Czechach

HANZA Holding AB zadecydowała o rozwoju klastra produkcyjnego w Europie Centralnej, co oznacza inwestycje w Polsce i Czechach.

Szwedzki dostawca usług EMS HANZA ma sześć klastrów produkcyjnych. Aby sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu, HANZA w zeszłym roku zdecydowała się na programy ekspansji w pięciu z nich, a teraz postanowiła o rozszerzeniu szóstego klastra w Europie Środkowej, który obejmuje jednostki produkcyjne w Polsce i Czechach.

Polski zakład produkcji elektroniki firmy HANZA znajduje się w Brzegu Dolnym. HANZA poinformowała właśnie o zakupie pobliskiego budynku o powierzchni 1000 m kw. Z kolei w Zábřeh w Czechach firma rozbuduje istniejący obiekt zajmujący się produkcją kabli i zaawansowanym montażem, powiększając dostępne powierzchnie o 1000 m kw.

Rozbudowa ma być szybko zrealizowana, a nowe powierzchnie powinny zostać uruchomione w drugim kwartale 2022 roku – informuje HANZA.

HANZA wyjaśnia, że wciąż widzi zwiększone zapotrzebowanie na produkcję lokalną, blisko rynków końcowych. Działalność w Europie Środkowej pozyskała na przykład na przełomie roku nowego norweskiego klienta z szacowanym rocznym obrotem 20 mln SEK (2,16 mln USD), podczas gdy dotychczasowy klient niemiecki wskazuje na wzrost wolumenu na rok 2022 o 40 mln SEK.

– Pandemia wyraźnie pokazała wrażliwość globalnych łańcuchów dostaw i korzyści płynące z produkcji blisko rynku końcowego, co oferuje HANZA. Wraz z tym projektem zdecydowaliśmy się na szeroko zakrojone programy ekspansji dla wszystkich klastrów produkcyjnych – mówi Erik Stenfors, dyrektor generalny HANZA.


HANZA została założona w 2008 roku i od 2019 roku osiągnęła sprzedaż przekraczającą 2 mld SEK (215 mln USD). Firma ma zakłady produkcyjne w siedmiu krajach; Szwecji, Finlandii, Niemczech, Estonii, Polsce, Czechach i Chinach, a wśród jej klientów są m.in. ABB, Epiroc, GE, Getinge, Oerlikon, Saab i Siemens.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2