reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Toshiba Electronic Devices Storage Corporation
Przemysł elektroniczny |

Toshiba i Renesas odczuły skutki trzęsienia ziemi

Toshiba wstrzymuje działanie fabryki chipów po sobotnim trzęsieniu ziemi w Japonii. Renesas musi restartować produkcję.

Po trzęsieniu ziemi, które miało miejsce 22 stycznia u wybrzeży Kiusiu w Japonii, firma Toshiba Electronic Devices & Storage Corporation zawiesiła działalność fabryki półprzewodników w Oita w południowej Japonii.

Toshiba utworzyła grupę zadaniową ds. sytuacji kryzysowych działającą w siedzibie głównej w Kawasaki.

– Naszą główną troską jest bezpieczeństwo pracowników i ich rodzin, a poza tym dobro społeczności lokalnej w dotkniętym obszarze. Oceniamy również uszkodzenia naszych zakładów produkcyjnych i dostarczymy aktualizacje, gdy tylko będą dostępne – pisze Toshiba w komunikacie.

Toshiba informuje, że w zakładzie półprzewodników w Oita nie stwierdzono żadnych znaczących uszkodzeń budynków ani infrastruktury, jednak firma potwierdziła uszkodzenia niektórych linii produkcyjnych. Wszyscy pracownicy są natomiast bezpieczni.

Japońska firma zapowiada, że ​​zdecyduje o terminie wznowienia produkcji, gdy tylko zakończy ocenę stanu linii produkcyjnych w zakładzie.

Dwa inne zakłady Toshiby: fabryka wyrobów ceramicznych Toshiba Materials w Oita oraz fabryka półprzewodników Buzen Toshiba Electronics w Buzen działają na razie normalnie i nie stwierdzono tam żadnych uszkodzeń.

 Toshiba nie była jedyną firmą z branży elektronicznej dotkniętą sobotnim trzęsieniem ziemi. Producent półprzewodników Renesas potwierdził wstrzymanie pracy niektórych urządzeń, które są już jednak ponownie uruchamiane.

Renesas informuje, że nie odnotował żadnych uszkodzeń budynków, sprzętu użytkowego lub produkcyjnego w fabrykach znajdujących się w pobliżu epicentrum. Obejmuje to fabryki w Oita, Kawashiri, Nishiki, Saijo i Yamaguchi.

Wszystkie te zakłady kontynuują działalność, wyjątkiem są niektóre urządzenia w fabrykach Kawashiri i Saijo, które wstrzymały działalność i są ponownie uruchamiane – pisze Renesas w komunikacie.

Renesas jest w trakcie oceny wpływu trzęsienia ziemi na cały łańcuch dostaw firmy, w tym na dostawców i firmy partnerskie. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2