reklama
© Intel
Przemysł elektroniczny |

Intel tworzy krzemowy hub produkcyjny w USA

Amerykański producent chipów zainwestuje ponad 20 mld USD w budowę dwóch fabryk w stanie Ohio, tworząc nowe centrum zaawansowanej produkcji chipów na Środkowym Zachodzie.

Budowa dwóch fabryk Intela w New Albany w stanie Ohio ma się rozpocząć jeszcze pod koniec tego roku, a w uruchomienie produkcji planowane jest na 2025 rok.

Jak informuje Intel, inwestycja w Ohio zapewni zwiększenie produkcji, co pozwoli zaspokoić rosnący popyt na zaawansowane półprzewodniki, a także potrzeby klientów foundry wspierając strategię IDM 2.0 firmy.

Intel zamierza przy tym przeznaczyć dodatkowe 100 mln USD na partnerstwa z instytucjami edukacyjnymi w celu budowania bazy talentów i rozwoju programów badawczych w regionie.

– Dzisiejsze inwestycje wskazują kolejną drogę, jaką idzie Intel w swoich staraniach na rzecz przywrócenia USA wiodącej pozycji w produkcji półprzewodników. Działania Intela pomogą zbudować bardziej odporny łańcuch dostaw i zapewnią niezawodny dostęp do zaawansowanych półprzewodników na nadchodzące lata – komentuje Pat Gelsinger, dyrektor generalny Intela.

Inwestycja giganta z branży półprzewodników jest oceniana jako największa pojedyncza inwestycja sektora prywatnego w historii Ohio. W początkowej fazie projektu ma powstać 3000 miejsc pracy w firmie Intel i 7000 miejsc pracy w budownictwie w czasie prac konstrukcyjnych. Według Intela około 400 ha działka znajdująca się w hrabstwie Licking, na obrzeżach Columbus może pomieścić łącznie osiem fabryk chipów. Skala inwestycji może zatem wzrosnąć nawet do 100 mld USD w ciągu następnej dekady.

Ohio będzie siedzibą pierwszej nowej lokalizacji produkcyjnej Intela od 40 lat.

 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2