reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny |

Prodrive Technologies ma nowego inwestora

Firma Prodrive Technologies z siedzibą w Holandii ogłosiła mniejszościową inwestycję firmy HAL.

HAL wraz z dwoma założycielami Prodrive Technologies zainwestuje, aby wesprzeć ambicje firmy – pisze Prodrive w komunikacie prasowym, nie podając jednak szczegółów transakcji. Z komunikatu prasowego firmy inwestycyjnej wynika natomiast, że ​​HAL chce przejąć 31,45% udziałów w Prodrive Technologies.

– Cieszymy się, że możemy powitać HAL jako nowego inwestora i silnego partnera, który będzie wspierać Prodrive Technologies w dalszym rozwoju i opracowywaniu znaczących innowacji, które odpowiadają na główne wyzwania społeczne – mówi Pieter Janssen, współzałożyciel i dyrektor generalny Prodrive Technologies.

Prodrive Technologies zajmuje się badaniami, rozwojem i produkcją zaawansowanych technologicznie urządzeń elektronicznych, oprogramowania oraz produktów i systemów mechatronicznych. Firma dostarcza rozwiązania m.in. dla branży półprzewodnikowej, medycznej i elektromobilnej. Sprzedaż w roku finansowym 2020 wyniosła 279 mln USD.

– Nie możemy się doczekać przyspieszenia harmonogramu inwestycji, wspieranych przez HAL i naszych dwóch założyciel – komentuje Karel van Gerven, dyrektor finansowy Prodrive Technologies


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-1