reklama
reklama
reklama
© BorgWarner
Biznes |

BorgWarner zainwestował w Qnovo

BorgWarner był głównym inwestorem w wartej 24 mln USD rundzie finansowania pozyskanego przez Qnovo, specjalistę w dziedzinie oprogramowania do zarządzania akumulatorami.

Qnovo zamierza wykorzystać pozyskane fundusze na skalowanie swojego oprogramowania do produkcji pojazdów elektrycznych oraz na obsługę rosnącego popytu ze strony stacjonarnych systemów magazynowania energii.

BorgWarner podkreśla, że dzięki skupieniu się Qnovo na diagnostyce stanu baterii i szybkim ładowaniu, inwestycja i współpraca z Qnovo zwiększa możliwości dalszego rozwoju portfolio rozwiązań akumulatorowych BorgWarner.

– Qnovo stosuje wyjątkowe podejście do ulepszania zarządzania baterią. Zaawansowane oprogramowanie do zarządzania baterią zapewnia bezpieczeństwo, wydajność i predykcyjną inteligencję oprogramowania, której brakuje w tradycyjnych systemach, ale ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia niezawodnej pracy baterii – komentuje Harry L. Husted, dyrektor ds. technologii BorgWarnera.

W rundzie uczestniczyli też OGCI Climate Investments i Constellation Technology Ventures oraz obecni inwestorzy: U.S. Venture Partners i RockPort Capital.

Firma Qnovo Inc. z siedzibą w Newark w Kalifornii powstała w 2010 roku i dostarcza  oprogramowanie do zarządzania akumulatorami na potrzeby smartfonów, samochodów i magazynów energii. 

BorgWarner Inc. jest amerykańskim koncernem dostarczającym rozwiązania na rynek motoryzacyjny. Firma produkuje komponenty oraz systemy dla układów napędowych i przeniesienia napędu w pojazdach silnikowych. Sprzedaż firmy w 2020 roku wyniosła 10,2 mld USD, zatrudnienie – ponad 50 tys. osób. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-1