reklama
reklama
© Yunex
Biznes |

Nowy właściciel strategiczny dla drogowej spółki Siemensa – Yunex Traffic

Firma Siemens Mobility podpisała umowę o sprzedaży 100% udziałów w Yunex Traffic na rzecz Atlantia S.p.A. Cena zakupu wynosi 950 mln EUR.

Zamknięcie transakcji planowane jest do końca września 2022 roku, pod warunkiem uzyskania odpowiednich zgód regulacyjnych. Yunex Traffic specjalizuje się w innowacyjnych i inteligentnych rozwiązaniach w zakresie infrastruktury i ruchu drogowego dla dróg i miast.

– Dzięki sprzedaży firmie Atlantia, Yunex Traffic staje się częścią wysoce dynamicznego ekosystemu ruchu drogowego, który zapewni czystsze powietrze i bardziej przyjazne dla mieszkańców miasta oraz bezpieczniejsze drogi. Yunex Traffic będzie doskonale przygotowany do aktywnego kształtowania rynku i przełamywania nowych granic w zarządzaniu ruchem z pomocą cyfryzacji i przełomowych technologii – komentuje Michael Peter, CEO Siemens Mobility.

– Jesteśmy zadowoleni, że Siemens, jedna z wiodących grup przemysłowych na poziomie europejskim i światowym, wybrała plan Atlantii jako najlepszą strategię dla przyszłego wzrostu Yunex Traffic. Chciałbym gorąco powitać w naszej Grupie Yunex Traffic, jej zespół i pracowników, z którymi będziemy kontynuować budowę nowej Atlantii – dodaje dyrektor generalny Atlantii, Carlo Bertazzo.

Atlantia podkreśla, że Yunex Traffic jest idealnym uzupełnieniem jej międzynarodowego portfela infrastruktury i usług związanych z mobilnością. Atlantia koncentruje się na aktywach związanych z lotniskami, opłatami drogowymi, ruchem drogowym i technologią parkingową.

Nabyta spółka będzie zarządzana jako oddzielny podmiot. Yunex Traffic ma nadal rozwijać się w dziedzinie adaptacyjnych systemów zarządzania ruchem oraz inteligentnych rozwiązań dla sieciowych systemów ruchu drogowego i systemów poboru opłat.

Strategia portfolio firmy będzie koncentrować się na automatyzacji i cyfryzacji, aby w nadchodzących latach dokładniej wykorzystać potencjał oferowany przez chmurę obliczeniową, 5G i sztuczną inteligencję. Dołączając do Atlantii, Yunex Traffic będzie mógł również uzyskać znaczące synergie przemysłowe i rozwojowe – czytamy w komunikacie.Yunex Traffic działa w ponad 25 krajach na całym świecie, zatrudniając ponad 3000 pracowników. Inteligentne rozwiązania spółki w zakresie mobilności są wykorzystywane m.in. 
w takich miastach jak Dubaj, Londyn, Berlin, Bogota i Miami.

W Polsce Yunex Traffic realizuje projekty z obszaru ITS w największych polskich miastach - Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Białymstoku, Rzeszowie oraz Tychach, na drogach ekspresowych w całej Polsce, w tym również w tunelach, sterując ruchem i zarządzając infrastrukturą techniczną. 

Siemens Mobility to niezależnie kierowana spółka w grupie Siemens AG, która od ponad 160 lat, oferuje rozwiązania w branży transportowej w obszarach: taboru kolejowego, automatyki kolejowej, elektryfikacji, kompleksowych systemów pod klucz, inteligentnych systemów kierowania ruchem i usługami powiązanymi. W roku rozliczeniowym 2020, który zakończył się 30 września, Siemens Mobility zaksięgował przychód 9,1 mld EUR i zatrudniał około 38 500 pracowników na całym świecie. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 30 2023 20:03 V22.0.11-1