reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© evertiq
Analizy |

Murata zawiesza produkcję niektórych linii z powodu pandemii

Wraz z powrotem pandemii, Murata Fukui Takefu zawiesza działanie niektórych linii produkcyjnych, ale nie wpłynęło to jeszcze na dostawy – informuje TrendForce.

Niedawno grupa pracowników w fabryce Fukui Takefu Murata uzyskała pozytywny wynik testu na obecność wirusa COVID-19. Ponieważ jedna firma z wyprzedzeniem wdrożyła środki antypandemiczne i wzmocniła zarządzanie przekierowywaniem produkcji, tylko część mocy produkcyjnych została ograniczona lub zawieszona, a incydent ten nie spowodował wstrzymania produkcji w całej fabryce.

Według TrendForce, zakład Fukui Takefu odpowiada za 20,7% mocy produkcyjnych firmy i powstają w nim głównie konsumenckie MLCC. Obecne ograniczenie produkcji lub zawieszenie niektórych pozycji wpłynie na podaż takich produktów, jak serwery i smartfony z wyższej półki. Eksperci zwracają jednak uwagę, że na szczęście Fukui Takefu nadal przechowuje zapasy przewidziane na 4-6 tygodni i ten incydent nie powinien w krótkim terminie ograniczyć podaży na rynku.

Rozmieszczenie głównych ośrodków produkcyjnych i zdolności wytwórczych Muraty jest następujące: 56% w Japonii, 36% w Chinach, 3% w Singapurze i 5% na Filipinach – raportuje TrendForce.Narodowa Komisja Zdrowia Chin poinformowała, że łączna liczba przypadków COVID-19 na dzień 16 stycznia wyniosła 163, w tym 80 w Tianjin i 9 w Guangdong, i wystąpiły one w lokalizacjach produkcji takich dostawców jak: SEMCO, TAIYO, WALSIN, FENGHUA i VIIYONG. Zatem obecna sytuacja ponownie przetestuje działanie i umiejętność zarządzania ryzykiem dostawców MLCC, którzy postawili na rozproszenie ośrodków produkcyjnych i wzajemne wsparcie pod względem zdolności produkcyjnych – oceniają analitycy TrendForce.

TrendForce zwraca też uwagę, że niedawny wybuch epidemii w Tianjin w Chinach nasila się. Samsung, który ma siedzibę w Obszarze Rozwoju Gospodarczo-Technologicznego Tianjin, obecnie działa normalnie. Jednak w miarę zbliżania się ceremonii otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich Chiny zintensyfikowały politykę zero-COVID. Aby uniknąć sytuacji, w której pracownicy nie będą mogli wrócić do fabryki z powodu pozytywnego wyniku testu COVID przeprowadzonego w miejscu ich zamieszkania, w fabryce tymczasowo mieszkają niektórzy pracownicy produkcji. W zakładzie mieszkają również koreańscy dyrektorzy, aby skrócić czas reakcji na szybko zmieniające się okoliczności.

Także Filipiny, jeden z głównych ośrodków produkcyjnych MLCC w Azji Południowo-Wschodniej, również odnotowały gwałtowny wzrost liczby potwierdzonych przypadków COVID-19 od stycznia tego roku. Murata i Samsung, które mają fabryki w regionie, nie informowały jednak o wpływie lokalnej pandemii.

© TrendForce
 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2