reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LUG
Przemysł elektroniczny |

LUG zakończył rozbudowę zakładu w Nowym Kisielinie

LUG Light Factory, spółka zależna producenta oświetlenia LUG SA, zakończyła rozbudowę swojego drugiego zakładu zlokalizowanego w Nowym Kisielinie.

W poniedziałek, 17 stycznia 2022 r. oficjalnie podpisano protokół odbioru końcowego i LUG rozpoczął bieżące użytkowanie nowej hali magazynowej oraz dobudowanej części budynku administracyjnego.

Inwestycja dotyczyła rozbudowy hali magazynowej z zapleczem biurowo-socjalnym w Centrum Badawczo-Rozwojowym Grupy. Powierzchnia magazynowa zwiększyła się o 3000 m kw., natomiast przestrzeń biurowo-socjalna – o ok. 500 m kw. 


– Nasza nowa hala magazynowa jest już gotowa do pracy. W kolejnych dniach magazyn zapełni się pierwszymi towarami i produktami, a do części administracyjnej cyklicznie będą wprowadzać się pracownicy biurowi. Nowa przestrzeń pozwoli nam w jeszcze lepszy sposób wykorzystywać potencjał rozwojowy, a nowy magazyn uwolni dotychczasową przestrzeń magazynową, co zwiększy również moce produkcyjne – komentuje Ryszard Wtorkowski, prezes zarządu LUG SA.

Generalnym wykonawcą inwestycji była spółka M&J z siedzibą w Żarach. Na terenie obiektu będą jeszcze trwały prace wykończeniowe związane z usuwaniem usterek, które nie mają jednak wpływu na możliwość użytkowania obiektu – informuje LUG.

Ze względu na zmiany projektowe polegające na przeprojektowaniu planowanego i dołożeniu jeszcze jednego wjazdu, ich wykonanie zostanie objęte dodatkowym aneksem i nie podlegało odbiorowi. LUG do tego czasu będzie korzystał z istniejącego wjazdu głównego.

Centrum w Nowym Kisielinie jest drugim zakładem produkcyjnym Grupy LUG w Polsce. Pierwszym jest powstała w 2008 roku siedziba w Zielonej Górze, która została wybudowana ze środków z emisji akcji. Od tego momentu Grupa nie dokonywała kompleksowej rozbudowy przestrzeni magazynowych, a inwestycje skupiały się wokół technologii i powierzchni produkcyjnych. Powiększony obiekt usprawni gospodarkę magazynową Grupy i dostarczy przestrzeń do dalszego rozwoju holdingu – podkreśla LUG w komunikacie.
LUG SA to spółka holdingowa Grupy Kapitałowej LUG SA, europejskiego producenta profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych. Grupa sprzedaje swoje produkty w Polsce oraz w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Posiadająca ponad 30 lat doświadczenia firma z siedzibą w Zielonej Górze, od 2008 roku funkcjonuje jako Grupa Kapitałowa. W jej skład wchodzą: LUG S.A., LUG Light Factory Sp. z o.o., LUG GmbH, LUG do Brasil Ltda, LUG Lighting UK Ltd., TOW LUG Ukraina, BIOT Sp. z o.o., LUG Argentina S.A., LUG Turkey, LUG Services Sp. z o.o. oraz ESCOLIGHT Sp. z o.o. LUG S.A. od listopada 2007 roku jest notowana na rynku NewConnect zarządzanym przez warszawską GPW. 
 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2