reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Grupa CORMAY zwiększa sprzedaż w dwucyfrowym tempie

Notowany na GPW dystrybutor sprzętu medycznego i producent odczynników diagnostycznych zakończył 2021 r. z 30% wzrostem sprzedaży, do 84,8 mln PLN (według szacunkowych danych).

Przychody Grupy w IV kw. przekroczyły 24,6 mln PLN, wobec 21,3 mln PLN rok wcześniej. Zarówno wyniki IV kwartału jak i całego 2021 r. są najwyższymi wypracowanymi przez Grupę od 7 lat – podkreśla PZ CORMAY w komunikacie.

 

Motorem napędowym Grupy CORMAY jest sprzedaż analizatorów, oferta których w ostatnich dwóch latach została wzbogacona o 6 nowoczesnych urządzeń hematologicznych i biochemicznych. Wartość sprzedaży analizatorów wzrosła w 2021 r. o ponad połowę, do 26 mln PLN, przy blisko 20% wzroście sprzedaży odczynników, do 46,4 mln PLN.

 

Najdynamiczniej rozwijającym się segmentem działalności Grupy jest hematologia, przychody której zwiększyły się w minionym roku o 38%, do blisko 42 mln PLN. Sprzedaż analizatorów i odczynników biochemicznych zwiększyła się o jedną czwartą, do 28 mln PLN.

 

W minionym roku Grupa zwiększyła sprzedaż w każdym z geograficznych regionów, w którym jest obecna. Największy, 65% wzrost sprzedaży, do ponad 18 mln PLN, osiągnięty został na rynkach krajów Bliskiego Wschodu oraz Azji Południowej, o czym przesądziła m.in. ekspansja na rynku indyjskim.
 

– Dynamiczny wzrost sprzedaży w ostatnim kwartale oraz w całym 2021 roku jest pierwszym z owoców wytężonej pracy ostatnich lat nad rozwojem szeregu obszarów naszej działalności. Dywersyfikacja grona strategicznych dostawców Grupy, poszerzenie oferty, szczególnie w obszarze sprzętu diagnostycznego, rozwój sieci sprzedaży, zmiany w strukturach sprzedaży i marketingu Grupy, zwiększenie efektywności działów wsparcia, kluczowych dla rejestracji nowych produktów – wszystkie te działania były istotne dla wkroczenia przez Grupę CORMAY na ścieżkę wzrostu skali naszej działalności. Cieszy nas powtarzalność osiąganych rezultatów. Od pięciu kwartałów zwiększamy sprzedaż nie tylko rok do roku, ale również w porównaniu do wyników sprzedaży sprzed dwóch oraz trzech lat – komentuje Janusz Płocica, prezes PZ CORMAY.


 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 07 2023 23:13 V22.1.2-2