reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© AIUT
Przemysł elektroniczny |

Grupa AIUT rośnie po połączeniu z IMI Polska

Spółka AIUT w styczniu 2022 r. przejęła większościowe udziały w krakowskiej firmie IMI Polska, specjalizującej się w budowie maszyn i stanowisk zrobotyzowanych oraz systemów bezpieczeństwa.

Inwestycja jest elementem realizowanej przez Grupę AIUT strategii wzrostu, a jej celem jest zwiększenie dostępności usług firmy w Małopolsce i umocnienie pozycji na lokalnym rynku dostawców automatyki przemysłowej. To dziewiąty punkt na biznesowej mapie AIUT w Polsce. 

– Jesteśmy dumni, że IMI Polska staje się częścią Grupy AIUT. Cieszę się, że znaleźliśmy właściwego partnera na małopolskim rynku dostawców automatyki przemysłowej i jestem przekonany, że decyzja o połączeniu IMI z AIUT przyniesie obu stronom długoterminowe korzyści. Konsolidacja sił pozwala nam być bliżej klientów prowadzących swoje biznesy w Krakowie i okolicach oraz jeszcze lepiej odpowiadać na ich potrzeby. Jednocześnie pragniemy szeroko korzystać z kompetencji nowego zespołu, także w ramach innych projektów, i rozbudowywać go – zaznacza Marek Gabryś, prezes AIUT. 

W ramach transakcji IMI Polska zostanie biznesowo zintegrowana z działem Automatyki i Robotyki firmy AIUT z określoną autonomią działań w ramach partnerskiego modelu współpracy.
IMI-Polska Sp. z o. o. specjalizuje się w projektowaniu i budowie maszyn, urządzeń i stanowisk zrobotyzowanych. Firma wdraża rozwiązania w oparciu o rozbudowaną strategię bezpieczeństwa i ma na swoim koncie ponad 100 pomyślnie zrealizowanych projektów, w tym zwłaszcza dla przemysłu ciężkiego, automotive, elektrotechnicznego, FMCG i spożywczego. 

– Doszliśmy do momentu, w którym musieliśmy dokonać wyboru pomiędzy dalszym samodzielnym rozwojem albo wzrostem u boku większego profesjonalnego partnera, jakim jest AIUT. Podjęta decyzja pozwala nam zarówno na realizację dotychczasowych projektów oraz otwiera przed nami nowe możliwości biznesowe – komentuje Leszek Gularek, prezes IMI Polska. 

Jak czytamy w komunikacie, obie firmy kierują się podobnymi wartościami, kładąc nacisk na etykę i szacunek w biznesie, jako punkty wyjścia do określenia wspólnej strategii działań i rozwoju Grupy AIUT. 

– Zespół IMI Polska to doskonali praktycy, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem wspierać będą rozwój naszych rozwiązań i usług. Ich kompetencje i system wartości są zbieżne z naszymi, dlatego stanowić będą przedłużenie naszych możliwości w zakresie automatyzacji i robotyzacji procesów przemysłowych na krakowskim rynku – dodaje Marek Gabryś. 

Nowe lokalizacje AIUT w Krakowie, Rzeszowie i Łodzi 

AIUT to polski integrator rozwiązań dla przemysłu z ponad 30-letnim doświadczeniem w automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych. Spółka zatrudnia dziś blisko 1000 pracowników, w tym ponad 600 inżynierów. Firma dynamicznie się rozwija, pozyskując nowych partnerów i wchodząc na kolejne rynki. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy otwarto cztery nowe oddziały. 

– Jesteśmy firmą o zasięgu globalnym z siecią lokalnych centrów kompetencji, gdzie nasi inżynierowie udzielają klientom bezpośredniego wsparcia w ramach realizacji inwestycji i zadań serwisowych. W 2021 roku otworzyliśmy nowy oddział spółki w Kanadzie oraz dwa kolejne oddziały AIUT w Polsce, w Łodzi i Rzeszowie. W 2022 kontynuujemy naszą strategię rozwoju, otwierając filię w stolicy Małopolski dzięki transakcji z IMI Polska – podsumowuje Marek Gabryś. 

Pozostałe oddziały AIUT na świecie działają w Chinach, Indiach, USA, Niemczech oraz Rumunii.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 28 2023 17:23 V21.1.4-1
reklama
reklama