reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Renex
Przemysł elektroniczny |

EMS z Wilna wchodzi w kolejny etap współpracy z firmą YAMAHA

Grupa RENEX, dystrybutor YAMAHA, poinformowała o rozwinięciu współpracy pomiędzy YAMAHA SMT a litewską firmą Elgama.

Firma Elgama z Wilna opracowuje i produkuje inteligentne liczniki energii elektrycznej do zastosowań domowych, przemysłowych i użytkowych. Jej produkty są certyfikowane zgodnie ze standardami międzynarodowymi i eksportowane do ponad 25 krajów. Firma kładzie duży nacisk na rozwój. Ponad 20% jej pracowników jest bezpośrednio zaangażowanych w opracowywanie kolejnych generacji produktów. 

We współpracy z wybranymi firmami partnerskimi, Elgama dostarcza również kompletne rozwiązania typu Advanced Metering Infrastructure (AMI), które pomagają przedsiębiorstwom z branży energetycznej w zarządzaniu dużą liczbą zainstalowanych liczników oraz w gromadzeniu, przechowywaniu i analizie danych. Rozwiązania te łączą w sobie MDMS, infrastrukturę komunikacyjną oraz inteligentne urządzenia pomiarowe i są przy tym oparte o otwarte standardy. 

Firma Elgana produkuje inteligentne liczniki i urządzenia AMI we własnym zakresie. Pozostałe moce przerobowe wykorzystuje świadcząc usługi produkcji elektronicznej (EMS) na prężnie rozwijającym się rynku litewskim dla podmiotów z branż sieci przemysłowych, automatyzacji i laserów precyzyjnych. 

– Jesteśmy wyposażeni tak, aby sprostać wymaganiom technicznym i dostarczać konkurencyjne cenowo produkty i usługi, które stanowią dużą wartość dla klientów i użytkowników końcowych. Inwestujemy w najlepszą możliwą technologię produkcji, aby rozszerzać nasze możliwości i utrzymywać naszą reputację w zakresie jakości – komentuje dyrektor generalny Martynas Čereška. 

Elgama zainstalowała w ostatnim czasie całkowicie nową linię do montażu powierzchniowego. Inwestycja obejmuje kompaktową drukarkę YAMAHA YCP10, dwa kompaktowe automaty YAMAHA YSM20R (wydajność 95 000 cph) oraz system automatycznej kontroli optycznej (AOI) 3D o wysokiej rozdzielczości YSi-V. 

– Urządzenie inspekcyjne AOI YSi-V 3D zostało wyposażone w oświetlenie o wielu długościach fali, laser do pomiaru wysokości komponentów oraz opcjonalną kamerę czterokątną, która umożliwia szczegółową ocenę poszczególnych połączeń lutowanych. Zebrane dane mogą być przekazywane, co umożliwia bieżące rozwiązywanie problemów za pomocą narzędzi programowych, takich jak QA Option i aplikacja na smartfony Mobile Judgement – informuje RENEX w komunikacie. 

 


 
Grupa © RENEX to polska firma z branży elektronicznej, a zarazem dystrybutor YAMAHA SMT oraz Robotics na Polskę i kraje bałkańskie. RENEX dysponuje Centrum Technologiczno-Szkoleniowym, w którym można zobaczyć i przetestować urządzenia. Grupa RENEX dostarcza również usługi doradcze, serwisowe i szkoleniowe. W ośrodku działa Autoryzowane Centrum Szkoleniowe YAMAHA dostarczające wiedzę specjalistyczną dotyczącą obsługi i programowania urządzeń i robotów przemysłowych, w tym robotów typu SCARA.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama