reklama
reklama
reklama
© ZF
Biznes |

Wystartowała nowa dywizja ZF Commercial Vehicle Solutions

Nowa dywizja firmy ZF w segmencie pojazdów użytkowych, Commercial Vehicle Solutions, zgodnie z planem rozpoczęła działalność na początku bieżącego roku.

Nowy dział łączy dotychczasowe dywizje ZF Commercial Vehicle Technology i Commercial Vehicle Control Systems (dawniej WABCO), dostarczając technologie pojazdów użytkowych z takich obszarów, jak elektromobilność, cyfryzacja oraz autonomiczna i usieciowiona mobilność.
Firma ZF poinformowała o pomyślnym rozpoczęciu działalności nowej dywizji Commercial Vehicle Solutions (CVS) z dniem 1 stycznia 2022 roku. Nowa dywizja łączy dawne działy ZF Commercial Vehicle Technology oraz Commercial Vehicle Control Systems, z których ten ostatni powstał w wyniku przejęcia firmy WABCO przez ZF w maju 2020 roku – informuje ZF w komunikacie. – Powstanie nowej dywizji CVS pozwala ZF pozycjonować się jako największy na świecie dostawca komponentów i systemów dla branży pojazdów użytkowych. Dzięki naszej szerokiej bazie technicznej i globalnej działalności możemy z jednego źródła zaoferować naszym klientom rozwiązania niezbędne do przekształcenia ich portfolio produktów. Wykorzystując naszą strukturę regionalną oferujemy znaczące korzyści i bezpośrednie dotarcie do klienta producentom samochodów ciężarowych, autobusów i naczep, a także operatorom flot, niezależnie od tego, w którym miejscu na świecie się znajdują. Zgodnie z naszą strategią 'Next Generation Mobility', CVS przyczyni się do przyspieszenia globalnego wzrostu firmy ZF – komentuje Wilhelm Rehm, członek zarządu ZF odpowiedzialny za nową dywizję. Dywizja ZF Commercial Vehicle Solutions zatrudnia około 25 000 pracowników w 61 lokalizacjach w 28 krajach.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-2