reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

PLANTALUX w portfelu JR HOLDING

Za 5,4 mln zł JR HOLDING obejmie udziały stanowiące docelowo 15% kapitału zakładowego PLANTALUX. Pozyskane fundusze zostaną przeznaczone na realizację projektów rozwojowych spółki.

Kierowany przez Januarego Ciszewskiego, przedsiębiorcę i inwestora giełdowego, fundusz JR HOLDING ASI SA zrealizował pierwszą inwestycję w nowym roku. PLANTALUX zajmuje się zaawansowaną technologią wspomagania wzrostu roślin w ściśle kontrolowanym środowisku (szklarnie, farmy indoor). Głównymi produktami przedsiębiorstwa są zaawansowane lampy LED oraz systemy sterowania. Odbiorcami produktów spółki są szklarnie oraz farmy indoor, w tym farmy wertykalne. Produkty PLANTALUX obecne są w wielu krajach, m.in. Kazachstan (szklarnie), Szwajcaria, USA, Macedonia Północna (farmy indoor). Spółka w ubiegłym roku uruchomiła własne laboratorium fotometryczne oraz centrum badawczo rozwojowe typu indoor gdzie nieustannie prowadzone są prace nad nowymi produktami. – Pozyskanie inwestora pozwoli nam na umocnienie pozycji na aktualnie obsługiwanych rynkach oraz wejście na nowe i bardzo perspektywiczne. Na styczniowych Targach Sadownictwa i Warzywnictwa planujemy pokazać nasza nową serię lamp LED do doświetlania roślin w uprawach szklarniowych oraz komputer klimatyczny, który znajdzie się w naszej ofercie od 1 kwartału 2022 roku – deklaruje Jakub Lachowski, dyrektor zarządzający PLANTALUX. Dzięki pozyskanemu finansowaniu w ciągu najbliższych trzech lat spółka planuje przede wszystkim zwiększenie obecności na rynkach na których już prowadzi sprzedaż oraz wejście na nowe rynki tj. Rosja (szklarnie), Grecja (farmy indoor, szklarnie, hybrydy) czy Niderlandy (szklarnie). Ten ostatni kraj jest szczególnie istotny ze względów wizerunkowych, bowiem Niderlandy są kolebką upraw szklarniowych. Inwestycja będzie realizowana w czterech transzach pod warunkiem realizowania przez PLANTALUX założonych celów. – PLANTALUX jest kolejną naszą inwestycją, w której pokładamy duże nadzieje. Jest to spółka oferująca innowacyjne, wysokospecjalizowane, produkty i cały czas prowadząca badania w celu rozwoju oferty. Ważne dla nas jest, że jej produkty są już zweryfikowane na rynku i realizacje spółki są duże, jak np. ok. 5500 lamp LED zainstalowanych ostatnio w Kazachstanie – powiedział January Ciszewski.
JR HOLDING ASI SA to notowana od 2012 r. na rynku NewConnect spółka koncentrująca się na działalności inwestycyjnej i zaangażowaniu w firmy z branż: cyfrowego biznesu, odnawialnych źródeł energii, gier komputerowych, medycznej, biotechnologicznej i nowoczesnych mediów. Zgodnie ze strategią firma zamierza osiągnąć do końca 2022 r. wartość aktywów w portfelu inwestycyjnym na poziomie 3 mld PLN, rozpocząć pierwsze inwestycje w spółki zagraniczne i globalne, a także, w latach 2021-2022, zainwestować 200-500 mln PLN m.in. w projekty z obszaru Digital Business. Spółka rozpoczęła proces przenoszenia notowań z NewConnect na główny rynek GPW.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 30 2023 20:03 V22.0.11-1
reklama
reklama