reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Kitron
Biznes |

Kitron finalizuje przejęcie BB Electronics

Kitron sfinalizował właśnie przejęcie 100 procent akcji BB Electronics A/S. Transakcja o wartości około 91 mln USD została ogłoszona w grudniu ubiegłego roku.

– Ta transakcja doskonale wpisuje się w strategię rozwoju Kitron. BB Electronics jest dochodową spółką, która dodaje atrakcyjne regiony geograficzne do grupy Kitron i spodziewamy się, że stworzy znaczącą wartość dla akcjonariuszy Kitron. Prawidłowo zarządzana działalność będzie kontynuowana z niewielkimi zmianami, ale natychmiast zidentyfikujemy potencjalne oszczędności kosztów dzięki koordynacji zakupów – mówi Peter Nilsson, prezes i dyrektor generalny Kitron. Założona w 1975 roku firma BB Electronics jest dostawcą kompleksowych usług EMS (Electronics Manufacturing Services) z siedzibą w Horsens w Danii. BB Electronics zatrudnia około 750 pracowników w Danii, Czechach i Chinach, a przychody w 2021 r. wyniosły około 1 000 mln DKK (około 152 mln USD). Klienci firmy to przede wszystkim przedsiębiorstwa z sektorów przemysłu, telekomunikacji i medycyny. BB Electronics zostanie skonsolidowana w sprawozdawczości finansowej Kitron od stycznia 2022 r.
Kitron jest skandynawską firmą świadczącą usługi w zakresie produkcji elektroniki dla sektorów łączności, elektryfikacji, przemysłu, urządzeń medycznych i obronności/lotnictwa. Firma ma oddziały w Norwegii, Szwecji, Litwie, Niemczech, Polsce, Chinach i Stanach Zjednoczonych. Uwzględniając przejęcie BB Electronics w styczniu 2022 r., Kitron zatrudnia około 2500 pracowników, a przychody pro forma za 2021 rok wynoszą około 5 mld NOK (566 mln USD).

reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1