reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ASML
Przemysł elektroniczny |

ASML wstępnie ocenił skutki pożaru

Producent sprzętu do produkcji najbardziej zaawansowanych chipów przedstawił nowe informacje na temat pożaru, który wybuchł 3 stycznia w części fabryki w Berlinie.

Pożar objął część jednego z budynków produkcyjnych w Berlinie, a dym dotknął też budynek sąsiadujący. Firmie udało się już wznowić produkcję w części tych obiektów. Pozostałe budynki na terenie kompleksu produkcyjnego nie zostały naruszone i są w pełni sprawne – informuje ASML w komunikacie. ASML wciąż pracuje nad pełną oceną skutków szkód wyrządzonych przez pożar. Jak na razie firma informuje, że:
  • Zdarzenie nie ma wpływu na nasze plany produkcyjne w obszarach metrologii i kontroli, ponieważ nie obejmują one żadnych komponentów wyprodukowanych w Berlinie.
  • Produkcja komponentów DUV została wznowiona. Chociaż wystąpiły pewne zakłócenia dotyczące komponentów DUV, spodziewamy się naprawić to w taki sposób, aby nie wpłynęło to na nasz plan produkcji i przychodów dla DUV.
  • Jeśli chodzi o EUV, pożar dotknął część obszaru produkcji zacisków do wafli, modułu do naszych systemów EUV. Wciąż jesteśmy w trakcie opracowywania planu naprawczego dla tego obszaru produkcyjnego i określania, w jaki sposób zminimalizować potencjalny wpływ na naszych klientów EUV.
ASML 19 stycznia 2022 r. przedstawi wyniki za IV kwartał i cały rok 2021, a także wstępne oczekiwania na rok 2022. Wówczas też należy się spodziewać kolejnej aktualizacji dotyczącej pożaru w berlińskiej fabryce.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 30 2023 20:03 V22.0.11-2
reklama
reklama