reklama
reklama
reklama
reklama
© Orbit One
Przemysł elektroniczny |

Orbit One: trzy trendy na rynku EMS

W obszarze popytu dominują trzy trendy, a mianowicie internet rzeczy, produkcja bliżej swoich rynków zbytu i zrównoważony rozwój – stwierdza dyrektor sprzedaży i marketingu, Mats Eriksson.

Firma Orbit One kończy rok 2021 w bardzo pozytywnym nastroju. – Dostrzegamy trzy wyraźnie zarysowujące się trendy na rynku – mówi Mats Eriksson. Internet rzeczy (IoT) rośnie w siłę – Internet rzeczy, czyli potocznie mówiąc IoT, stale się rozwija. Otrzymujemy coraz więcej zamówień na produkcję różnego rodzaju produktów podłączonych do sieci, takich jak bramki i małe inteligentne czujniki, przeznaczone zarówno dla rozwiązań komercyjnych, jak i produktów konsumenckich, gdzie na przykład nastąpił znaczny wzrost ilościowy rozwiązań w segmencie inteligentnych domów – ocenia dyrektor sprzedaży i marketingu Orbit One. Produkcja bliżej swoich rynków zbytu – Obserwujemy również zarysowujący się trend polegający na tym, że coraz więcej firm chce przenieść swoją produkcję z Azji bliżej swojego rynku końcowego. Częściowo ma to na celu zmniejszenie wpływu na środowisko poprzez skrócenie dróg transportu, a częściowo redukcję coraz wyższych kosztów transportu i długich terminów dostaw z Azji. Niemałą rolę też odegrały tu skutki pandemii – mówi Mats Eriksson i podkreśla, że Orbit One, dzięki czterem zakładom produkcyjnym rozmieszczonym wokół Morza Bałtyckiego, klienci firmy znajdują się znacznie bliżej swoich rynków zbytu. Zrównoważony rozwój w centrum uwagi – Nasi klienci także coraz częściej stawiają wymagania dotyczące zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska – stwierdza Mats Eriksson. Szef sprzedaży Orbit One zwraca przy tym uwagę, że optymalne zrównoważenie ekologiczne powinno być już wbudowane w design produktu i w jego cały cykl życiowy, od doboru podzespołów po konstrukcję przystosowaną do przeprowadzenia recyklingu końcowego. Co więcej, firma analizuje też pochodzenie surowców, zarówno jeśli chodzi o kontrolę, czy nie pochodzą z regionów ogarniętych konfliktami zbrojnymi, a także w odniesieniu do zapewnienia zgodności z wymaganiami dyrektywy RoHS oraz rozporządzenia Reach.
Orbit One to skandynawski producent kontraktowy urządzeń elektronicznych oraz elektromechanicznych, dostarczający kompletny zakres usług: od konstrukcji, prototypu, zakupów, produkcji oraz testów, po logistykę i usługi posprzedażne. Firma dysponuje zakładami produkcyjnymi w Szwecji, w Federacji Rosyjskiej oraz w Polsce. W Szwecji działają dwa zakłady: zlokalizowane w Ronneby i w Sztokholmie. Koncern Orbit One zatrudnia obecnie około 650 osób, a jego roczne obroty wynoszą ok. 950 mln SEK. Firma jest własnością członków kadry kierowniczej oraz zarządu.

reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2