reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 24 maja 2010

Inkubator technologiczny dla polskich firm w Chinach

Portal wnp.pl poinformował, iż polskie i chińskie parki technologiczne planują powołanie inkubatora technologicznego, ułatwiającego polskim firmom rozpoczęcie i prowadzenie biznesu w Chinach.
Przedsięwzięcie jest jednym z tematów rozmów prowadzonych podczas wystawy Expo 2010 w Szanghaju. ‘3 czerwca nastąpi podpisanie listów intencyjnych o współpracy z trzema chińskimi parkami, z których jeden działa wokół Szanghaju’ zapowiedział w piątek przebywający w tym mieście prezes Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum w Katowicach Roman Trzaskalik, który kieruje też stowarzyszeniem skupiającym parki technologiczne i przemysłowe z całej Polski. ‘Konkretem będzie powołanie pierwszego w Chinach polskiego inkubatora technologicznego, w którym polskie firmy będą mogły rozpoczynać działalność gospodarczą na preferencyjnych warunkach, zapewnionych przez stronę chińską’.

Poświęcony problemom oszczędności energii oraz energii odnawialnej Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum działa na terenie byłych zakładów aparatury chemicznej w Katowicach-Ligocie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1