reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alphaspirit dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Robotic Research: 228 mln USD na technologie autonomiczne

Inwestycja realizowana przez SoftBank Vision Fund 2 i Enlightenment Capital umożliwi komercyjnemu oddziałowi firmy, RR.AI, osiągnięcie przewagi skali i dostarczenie kompleksowego rozwiązania autonomicznego dla transportu i logistyki.

Robotic Research, specjalista w dziedzinie autonomicznej mobilności i rozwiązań z zakresu robotyki, pozyskał swój pierwszy kapitał z zewnątrz – runda finansowania wyniosła 228 mln USD.
Inwestorami w rundzie serii A są SoftBank Vision Fund 2, Enlightenment Capital, Crescent Cove Advisors, Henry Crown and Company oraz Luminar Technologies, Inc.
Finansowanie umożliwi dalsze innowacje i rozwój komercyjnego oddziału Robotic Research, RR.AI, który koncentruje się na opracowywaniu kompleksowych rozwiązań autonomicznej jazdy dla komercyjnych samochodów ciężarowych, autobusów, pojazdów transportowych i logistycznych. – Inwestycja ta odzwierciedla nasz sukces w rozwoju autonomicznych rozwiązań dla klientów rządowych w USA i zapewni zasoby niezbędne do zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania kontrahentów komercyjnych i rozszerzenia działań handlowych – oświadczył Alberto Lacaze, dyrektor generalny Robotic Research. Robotic Research podkreśla, że firma wdrożyła już rozwiązania autonomiczne i robotykę na drogach całego świata, jak również w najtrudniejszych nieuporządkowanych środowiskach przemysłowych. Opracowany przez spółkę zestaw do autonomizacji pojazdów, AutoDrive, został już zintegrowany z różnymi pojazdami, w tym z pierwszym w Ameryce Północnej zautomatyzowanym ciężkim autobusem tranzytowym, ciężarówkami klasy 8 i ciężarówkami manewrowymi. – Naszym zdaniem technologia pojazdów autonomicznych ma potencjał, aby zmienić sposób przemieszczania się towarów i ludzi – powiedział Akshay Naheta, starszy wiceprezes SoftBank Group Corp i były partner zarządzający w SoftBank Investment Advisers. – Robotic Research może pochwalić się osiągnięciami w działalności w sektorze komercyjnym oraz budową wyróżniających się rozwiązań autonomicznych poprzez zorientowanie się na konkretne, generujące przychody możliwości. Z przyjemnością zostaniemy partnerem finansowym i zapewnimy zasoby niezbędne do przyspieszenia komercjalizacji rozwiązań Robotic Research – dodał Akshay Naheta. Jest to pierwsza strategiczna inwestycja kapitałowa dokonana przez Luminar, specjalisty w dziedzinie sprzętu i oprogramowania do lidarów samochodowych. Firma Robotic Research współpracuje z Luminar nad strategicznymi możliwościami rozwoju autonomii i wybrała ten podmiot jako dostawcę lidaru dalekiego zasięgu. UBS Investment Bank występował jako doradca finansowy i agent ds. emisji dla Robotic Research. Spółka Cravath, Swaine & Moore LLP pełniła rolę doradcy prawnego, a spółka Covington & Burling LLP działała jako doradca specjalny Robotic Research.
RR.AI jest handlowym oddziałem Robotic Research – międzynarodowej firmy technologicznej, która od dwóch dekad dostarcza rozwiązania z zakresu autonomicznej mobilności i robotyki dla sektora obronnego.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama