reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 21 maja 2010

ABB zbuduje nową fabrykę kabli w USA

Fabryka będzie dostarczać kable do projektów budowy infrastruktury energetycznej i połączeń źródeł energii odnawialnej z siecią.
ABB, wiodący na świecie dostawca technologii energetyki i automatyki, ogłosił budowę nowej fabryki w Stanach Zjednoczonych. Zakład będzie produkować kable wysokiego napięcia do przesyłu energii elektrycznej na lądzie.

Nowa fabryka będzie wytwarzać kable zarówno dla przesyłu prądu przemiennego, jak i stałego. ABB zainwestuje w budowę około 90 milionów dolarów i planuje zatrudnić około 100 osób. Proces wyboru miejsca pod budowę nowego zakładu jest już w toku.

’Kable odgrywają kluczową rolę w niezawodnym i efektywnym przesyle energii elektrycznej na dużych odległościach’ powiedział Peter Leupp, szef dywizji Systemów Energetyki w ABB. ‘Popyt na kable kreuje potrzeba zmodernizowania istniejącej infrastruktury energetycznej w Stanach Zjednoczonych, stworzenia połączeń sieciowych i włączenia większej ilości źródeł energii odnawialnej do sieci.’

Od lat 50-tych ubiegłego stulecia ABB jest pionierem w tworzeniu technologii przesyłu energii elektrycznej. Grupa stworzyła pierwsze na świecie komercyjne połączenie energetyczne w technologii HVDC (przesyłu prądu stałego wysokiego napięcia). W latach 90-tych ABB opracowała technologię HVDC Light i zbudowała w 2008 roku pierwsze na świecie najdłuższe podmorskie połączenie energetyczne, a obecnie łączy z sieciami na lądzie najbardziej oddalone morskie farmy wiatrowe.

ABB (www.abb.com) jest liderem w technologiach dla energetyki i automatyki, które pozwalają klientom przemysłowym oraz zakładom użyteczności publicznej zwiększyć swoją efektywność przy zminimalizowaniu oddziaływania na środowisko. Grupa ABB zatrudnia
117 000 pracowników w ponad 100 krajach świata.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2