reklama
reklama
© MiR
Przemysł elektroniczny |

Mobile Industrial Robots i Logitrans zautomatyzują transport palet

Specjalista od autonomicznych robotów mobilnych (AMR) – Mobile Industrial Robots A/S (MiR) oraz producent sprzętu do transportu wewnętrznego, Logitrans A/S, zamierzają wspólnie produkować autonomiczne wózki paletowe.

Opracowane przez partnerów autonomiczne wózki będą mogły podejmować palety bezpośrednio z ziemi. MiR wniesie do projektu wiedzę w dziedzinie nawigacji i oprogramowania, natomiast Logitrans zapewni funkcjonalność elektrycznych wózków paletowych rozwijaną przez ostatnich 80 lat.
Firmy opracują nową gamę autonomicznych wózków paletowych, które uzupełnią aktualnie produkowane przez MiR roboty mobilne o dużym udźwigu, transportujące palety oraz towary, zapewniając przy tym bezpieczną pracę wśród ludzi i innych urządzeń transportowych w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu. Obecne roboty MiR mogą podejmować palety ze specjalnych podstaw paletowych, ale wielu klientów zgłasza zapotrzebowanie na roboty AMR zdolne podnosić i dostarczać palety bezpośrednio z podłoża. Współpraca pozwoli firmom MiR i Logitrans sprostać potrzebom użytkowników, jednocześnie stwarzając nowe okazje biznesowe na rynku o ogromnym potencjale – podkreślają firmy w komunikacie. Logitrans widzi korzyści ze współpracy z MiR m.in. ze względu na zwiększający się popyt na automatyzację transportu palet. – Wiemy, że branża transportu wewnętrznego stawia na automatyzację. Od zawsze dążymy do bycia na czele w rozwoju produktów z naszych obszarów działalności. Możliwość zautomatyzowania wózków pomoże nam utrzymać pozycję lidera. Współpraca z MiR bardzo nam odpowiada, ponieważ sami nie dysponowaliśmy możliwościami stworzenia takiego rozwiązania – mówi Gitte Kirkegaard, CEO Logitrans. – Naszą misją od zawsze było przekształcanie logistyki wewnętrznej w firmach, by mogły być bardziej wydajne i konkurencyjne, zaś ta nowa inicjatywa to kolejny ważny krok w tym kierunku. Połączenie naszych kompetencji programistycznych z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem Logitrans w dziedzinie sprzętu pomoże nam szybko zapełnić tę lukę i wspierać klientów w całym łańcuchu wartości – mówi Søren E. Nielsen, prezes MiR.
Mobile Industrial Robots (MiR) rozwija i wprowadza na rynek współpracujące autonomiczne roboty mobilne (AMR). MiR utworzył globalną sieć dystrybucji w ponad 60 krajach, z oddziałami regionalnymi w Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokyo i Szanghaju. Założona przez duńskich specjalistów w dziedzinie robotyki firma MiR ma swoją siedzibę w Odense w Danii, a w 2018 roku została przejęta przez Teradyne, dostawcę zautomatyzowanych urządzeń testujących. Logitrans A/S opracowuje, produkuje i sprzedaje urządzenia obsługi transportu wewnętrznego, specjalizując się m.in. w wózkach wysokiego podnoszenia oraz osprzęcie ze stali nierdzewnej dla branży spożywczej i farmaceutycznej. Logitrans zatrudnia 75 osób w Danii, 55 w Chinach i 5 w USA, a ponad 95% produkcji sprzedaje przez dystrybutorów w ponad 55 krajach. W Danii są produkowane w szczególności wyroby ze stali nierdzewnej, wyroby tworzone pod zamówienia indywidualne i wyroby małoseryjne. Wyroby wytwarzane w dłuższych seriach i mniej skomplikowane są produkowane w Chinach.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 07 2023 23:13 V22.1.2-1