reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© UniversalRobots_
Przemysł elektroniczny |

Universal Robots: nadchodzi wzrost

Kim Povlsen, prezes Universal Robots, zarządzający spółką od marca, uważa wyniki obecnego kwartału za silny sygnał zbliżającego się wzrostu.

Firma Universal Robots, która właśnie opublikowała wyniki za III kwartał 2021 roku, zanotowała rekordowy przychód kwartalny w wysokości 78 mln USD, co stanowi wzrost o 46% w stosunku do III kwartału roku ubiegłego i o 31% w stosunku do przychodu za III kwartał roku 2019, przed pandemią. – Obserwujemy duży i zwiększający się popyt na nasze roboty w miarę jak w przemyśle rośnie świadomość tej technologii. Prawie w każdym miejscu, w jakim prowadzimy działalność widzimy, że przemysł napotyka ogromne wyzwania – takie jak niedobory pracowników i zakłócenia w funkcjonowaniu łańcuchów dostaw – z którymi można sobie radzić stosując automatyzację współpracującą. Widzimy, że po pandemii firmy bardziej otwarcie podchodzą do kwestionowania dotychczasowych sposobów działania i szukania możliwości zwiększenia elastyczności i poprawy warunków pracy ludzi – mówi Kim Povlsen. Universal Robots szykuje się obecnie do dalszego rozwoju. – Niezależnie od już osiąganych sukcesów, zmieniający reguły gry potencjał automatyzacji współpracującej oznacza, że Universal Robots jest na ścieżce szybkiego rozwoju. Dalej rozszerzamy naszą już rozbudowaną sieć dystrybutorów i certyfikowanych integratorów systemów. Rekrutujemy nowych pracowników w ponad 22 lokalizacjach. Aktualnie mamy przeszło 70 wakatów, więc to są naprawdę ciekawe czasy dla firmy – dodaje Kim Povlsen. Od zbudowania pierwszego na świecie komercyjnego robota współpracującego w 2008 roku, duńska firma sprzedała ponad 50 000 cobotów znajdujących zastosowania w szerokiej gamie branż, w szczególności w przemyśle.
Firma Universal Robots (UR) powstała w 2005 roku w celu rozpowszechnienia technologii robotów, tworząc bezpieczne we współpracy z ludźmi roboty współpracujące (coboty). Firma, która jest częścią Teradyne Inc., ma swoją siedzibę w duńskim Odense, a jej przedstawicielstwa i oddziały mieszczą się w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Turcji, Meksyku, Czechach, Polsce, Chinach, Singapurze, Indiach, Japonii, Korei Południowej oraz na Tajwanie i we Włoszech. W 2020 r. przychód Universal Robots wyniósł 219 mln USD.

reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1