reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© OMRON
Biznes |

OMRON inwestuje w tajwańską firmę Techman Robot

Firma OMRON będzie posiadać około 10% udziałów w firmie Techman oferującej technologie z zakresu robotyki, które umożliwiają wspólną pracę ludzi i maszyn.

Celem inwestycji OMRON w firmę Techman jest wspólne opracowywanie innowacyjnych rozwiązań robotyki, które połączą możliwości urządzeń automatyki przemysłowej marki OMRON oraz robotów współpracujących Techman.
Techman Robot, Inc. to druga na świecie pod względem wielkości firma dostarczająca roboty współpracujące, które mogą dzielić obszar pracy z ludźmi. Firma OMRON będzie posiadać około 10% udziałów w firmie Techman. Finalizacja inwestycji jest planowana na grudzień 2021 roku. W 2018 roku firma OMRON zawarła strategiczny sojusz z firmą Techman, którego celem było sprostanie rosnącym potrzebom w zakresie automatyzacji, wynikających między innymi z niedoboru wykwalifikowanych pracowników na rynku. Od tego czasu roboty współpracujące Techman z serii TM były sprzedawane pod wspólną marką na całym świecie za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej firmy OMRON. Wspólne działania OMRON i Techman zaowocowały również opracowaniem mobilnego manipulatora, który jest robotem łączącym cechy mobilnego robota firmy OMRON i robota serii TM. – Środowisko przemysłu produkcyjnego znacząco się zmienia. Z myślą o wyprzedzeniu tych zmian od 2016 roku firma OMRON prowadzi zaawansowaną produkcję w oparciu o unikatową koncepcję generowania wartości „i-Automation” w celu rozwiązywania problemów, z którymi mierzą się zakłady produkcyjne. Od czasu przejęcia przez OMRON firmy produkującej roboty przemysłowe Adept Technology Co., Ltd. w 2015 roku skupiamy się na technologii robotów i rozwoju rynku – komentuje Junta Tsujinaga, prezes działu automatyki przemysłowej firmy OMRON. – Od 2018 roku firmie Techman Robot udało się osiągnąć status drugiego na świecie pod względem wielkości producenta robotów współpracujących. Naszym celem jest tworzenie inteligentnych rozwiązań dla fabryk w zakresie współpracy ludzi i maszyn. Cieszymy się, że możemy pogłębić nasze wieloletnie relacje z firmą OMRON poprzez tę współpracę. Jest to duża szansa dla obu przedsiębiorstw, która pozwoli nam właściwie reagować na szybko rosnącą lukę na rynku i zaspokoić zapotrzebowanie na inteligentną produkcję – dodaje Dr Shi-Chi Ho, prezes Techman Robot. Koncepcja produkcyjna „i-Automation” firmy OMRON, dzięki której ma rosnąć wydajność zakładów produkcyjnych, składa się z trzech kluczowych innowacji – trzech „i”.
  • Integracja (ewolucja sterowania), czyli rozwój technologii automatycznego sterowania, aby praktycznie każdy operator, niezależnie od stopnia doświadczenia, mógł z powodzeniem wykonywać pracę, która wcześniej wymagała specjalistycznych umiejętności.
  • Inteligencja (rozwój inteligencji za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych), oznacza zastosowanie szerokiej gamy urządzeń sterujących i sztucznej inteligencji (SI), co pozwala na uczenie się maszyn na podstawie doświadczenia oraz utrzymywanie ich w optymalnym stanie.
  • Interaktywność (nowa harmonizacja relacji między ludźmi a maszynami) polega na rozwijaniu harmonijnego współdziałania maszyny i człowieka. Celem jest wypracowanie takiej współpracy, podczas której maszyny będą w stanie pomagać operatorom poprzez rozpoznawanie ludzkich myśli i zachowań.

OMRON Corporation to firma z branży automatyki, która oferuje rozwiązania oparte na technologii Sensing & Control + Think. Obszary działalności firmy OMRON obejmują wiele sektorów: od automatyki przemysłowej i podzespołów elektronicznych, przez systemy społeczne i opiekę zdrowotną, aż po rozwiązania środowiskowe. Firma OMRON powstała w 1933 roku i zatrudnia około 30 000 pracowników na całym świecie. Firma Techman Robot, założona w 2015 roku, jest producentem robotów współpracujących i jedyną tego typu marką na tajwańskim rynku. Firma prowadzi ponad 100 punktów dealerskich w Chinach, Europie, Japonii, Korei i Południowo-Wschodniej Azji, oferując produkty i usługi, w tym roboty współpracujące z wbudowanym systemem wizyjnym, inteligentne oprogramowanie do zarządzania fabryką i rozwiązania aplikacyjne. W ciągu trzech lat od wprowadzenia swoich produktów na rynek firma Techman stała się drugim co do wielkości producentem robotów współpracujących na świecie.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-1