reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Nemera Szczecin
Przemysł elektroniczny |

Nemera Szczecin wmurowała kamień węgielny

W związku z dynamicznym rozwojem producent sprzętu medycznego buduje zakład w Szczecinie i chce w najbliższych latach trzykrotnie zwiększyć liczbę zatrudnionych.

Wczoraj, 16 listopada w Szczecinie odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej fabryki producenta sprzętu medycznego – Nemera. Rozpoczęcie budowy było możliwe dzięki połączeniu szczecińskiego Copernicusa z francuską firmą Nemera, które miało miejsce w ubiegłym roku – czytamy w komunikacie. Uroczystość odbyła się na terenie inwestycji, w szczecińskiej strefie ekonomicznej Trzebusz przy ul. Tytanowej 3. Nowy zakład produkcyjny powstaje na terenie 5 ha działki. Jego najważniejszą częścią będzie clean room o powierzchni aż 3400 m kw. Będzie to specjalne, sterylne pomieszczenie, do którego będą miały dostęp tylko uprawnione osoby, wyłącznie przez śluzy powietrzne. To tam będzie się odbywał finalny montaż urządzeń do podawania leków. W nowym zakładzie będzie również szeroko rozbudowany dział badań i rozwoju czyli tzw. ‘mózg’ zakładu, w którym tworzone będą nowe projekty. Powstanie również narzędziownia, w której firma będzie produkowała formy do wykonywania wszystkich niezbędnych części z tworzyw sztucznych, które potem będą łączone w clean roomie. Nowy zakład ma być ukończony jesienią przyszłego roku – informuje Nemera. – Jesteśmy dumni, z tego, że będzie to najnowocześniejszy zakład tego typu w Polsce. Cała infrastruktura będzie oparta na nowoczesnych rozwiązaniach, materiałach i maszynach, najlepszych marek na świecie – zapowiada Alberto Lozano, dyrektor firmy Nemera Szczecin. – W związku z dynamicznym rozwojem chcemy również zatrudnić dodatkowych dwustu pracowników, głównie specjalistów w branży health care – hi-tech. Trzonem naszego zakładu są ludzie zdolni, pracowici i kreatywni. To się nie zmieni. Cieszymy się, że tworzymy środowisko twórczej pracy, głównie dla wykwalifikowanej kadry – podkreśla Albert Lozano. Aktualnie Nemera Szczecin zatrudnia 120 pracowników, ale w 2025 roku w nowym zakładzie ma pracować około 350 osób. Aktualnie firma szuka specjalistów z dziedzin: mechanika, mechatronika, automatyka, a także technologie tworzyw sztucznych. Jest także praca dla specjalistów od jakości, kierowników projektów (project management) i dla projektantów maszyn oraz urządzeń.
Założona w 2004 roku firma Copernicus (aktualnie Nemera Szczecin) specjalizuje się w projektowaniu, rozwoju i produkcji urządzeń iniekcyjnych oraz świadczy kompleksowe usługi w zakresie wprowadzania urządzeń do podawania leków. Grupa Nemera w liczbach:
  • 4 zakłady w Europie i USA,
  • 2600 pracowników,
  • 30 000 m kw. cleanroomów
  • 150 inżynierów i ekspertów w Centrach Innowacji.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama