reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Volvo Cars
Przemysł elektroniczny |

W Europie może powstać trzecia fabryka Volvo

Kolejny europejski zakład Volvo Cars umożliwiłby produkcję więcej niż 1,2 miliona pojazdów rocznie – poinformował w niedzielę rzecznik firmy.

Nowa fabryka Volvo Cars w Europie miałaby powstać do połowy dekady. Cytowany przez Agencję Reutera rzecznik firmy stwierdził, że Volvo jest już w stanie wyprodukować 1,2 miliona pojazdów rocznie w sześciu istniejących fabrykach, ale chce zwiększyć istniejące moce. – Na tym etapie możemy powiedzieć, że nie podjęto żadnej decyzji. Jednak w ciągu ostatniej dekady Volvo Cars szybko się rozwijało i dąży do dalszego rozwoju w podobnym tempie”– poinformował w przesłanym mailu rzecznik Volvo Cars. Firma z siedzibą główną w Göteborgu, której wycena na giełdzie w Szwecji wynosi około 18 mld USD, obecnie produkuje około 800 000 samochodów rocznie w swoich dwóch fabrykach, w Szwecji i w Belgii. – Potrzebujemy obu naszych fabryk w Europie… ale potrzeba jeszcze więcej. Dlatego chcemy zbudować trzecią fabrykę – powiedział Annwall dla niemieckiego Automobilwoche, który wcześniej w niedzielę donosił o planach producenta. Lokalizacja fabryki nie została jeszcze wybrana.
Firma Volvo Cars została założona w 1927 roku. W 2020 roku sprzedano 661 713 samochodów w około 100 krajach. Od 2010 roku Volvo Cars jest własnością Zhejiang Geely Holding Group. W grudniu 2020 roku firma Volvo Cars zatrudniała ok. 40 000 (41 500) pracowników w pełnym wymiarze czasu pracy. Siedziba główna Volvo Cars, dział rozwoju produktu, marketingu i administracji znajdują się w Göteborgu w Szwecji. Siedziba główna Volvo Cars w APAC znajduje się w Szanghaju. Główne zakłady produkcyjne spółki znajdują się w Göteborgu (Szwecja), Gandawie (Belgia), Karolinie Południowej (USA), Chengdu i Daqing (Chiny), natomiast silniki produkowane są w Skövde (Szwecja) i Zhangjiakou (Chiny), a elementy nadwozia w Olofström (Szwecja).

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 30 2023 20:03 V22.0.11-2
reklama
reklama