reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Amkor Technology
Przemysł elektroniczny |

Specjalista w zakresie pakowania i testowania chipów zwiększy moce

Amkor Technology, dostawca usług pakowania i testowania półprzewodników zamierza wybudować fabrykę w Bac Ninh w Wietnamie.

Pierwsza faza inwestycji skupi się na dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań montażowych i testowych układów SiP dla wiodących światowych firm produkujących półprzewodniki i elektronikę – informuje firma. – Jest to strategiczna, długoterminowa inwestycja w dywersyfikację geograficzną i rozbudowę mocy produkcyjnych, wspierającą zaangażowanie firmy w niezawodne rozwiązania w zakresie łańcucha dostaw dla naszych klientów. Wykorzystanie mocy produkcyjnych jest wysokie, szczególnie w naszych zaawansowanych zakładach pakowania, i spodziewamy się, że silny popyt rynkowy na rozwiązania montażowe i testowe będzie się utrzymywał – komentuje Giel Rutten, prezes i dyrektor generalny Amkor. – Teren Bac Ninh, położony w parku przemysłowym Yen Phong 2C, ma około 230 000 m kw., co zapewnia nam miejsce na pierwszy etap inwestycji i przyszłą rozbudowę – dodaje Rutten. – Budowa czystych pomieszczeń, których powierzchnia jest obecnie planowana na 20 000 m kw., ma rozpocząć się w 2022 roku, a produkcja wielkoseryjna ma ruszyć się w drugiej połowie 2023 roku, w oparciu o przewidywane cykle produktowe klientów – informuje prezes Amkor. – W ciągu ostatnich kilku lat znacznie wzmocniliśmy naszą pozycję finansową, co pozwala nam dokonywać takich inwestycji przy użyciu gotówki – stwierdza Megan Faust, wiceprezes wykonawczy i dyrektor finansowy Amkor. – Wartość pierwszej fazy inwestycji w nowy obiekt wyniesie około 200–250 mln USD, a rozbudowa realizowana etapami pozwoli nam zrównoważyć wykorzystanie i zapewnić rentowny wzrost oraz zarządzać ekspansją w rozsądnym zakresie kapitałochłonności – dodaje Megan Faust.
Amkor Technology, Inc. jest kontraktowym dostawcą usług pakowania i testowania półprzewodników. W rankingu TrendForce przygotowanym na podstawie przychodów za 1Q2021 firm z tego sektora Amkor zajmuje 2. miejsce. Założona w 1968 roku firma była pionierem outsourcingu pakowania i testowania układów scalonych, a obecnie jest strategicznym partnerem produkcyjnym wiodących światowych producentów półprzewodników, firm foundry i producentów elektroniki. Amkor dysponuje zakładami produkcyjnymi, centrami rozwoju produktów oraz biurami sprzedaży i wsparcia zlokalizowanymi w kluczowych regionach produkcji elektroniki w Azji, Europie i USA.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-1