reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

DuPont przejmuje za 5,2 mld USD wzmacniając biznes materiałów elektronicznych

Gigant chemiczny DuPont ogłosił przejęcie Rogers Corporation za około 5,2 mld USD, dzięki czemu mocniej skoncentruje się na obszarach wysokiego wzrostu.

DuPont stawia na szybko rosnące rynki, takie jak pojazdy elektryczne, ADAS, telekomunikacja 5G i czysta energia.
– Rogers to organizacja nastawiona na osiąganie wyników z doskonałą wiedzą techniczną i relacjami z klientami, które dobrze współgrają z możliwościami firmy DuPont w zakresie innowacji i materiałoznawstwa stosowanego. Połączenie Rogers z naszą działalnością Electronics & Industrial dodatkowo wzmocni naszą ofertę i możliwości wprowadzania nowych rozwiązań na rynki końcowe – mówi Ed Breen, prezes i dyrektor generalny DuPont. Ed Breen dodaje, że strategia DuPont zakłada, że portfolio firmy będzie się koncentrować na kluczowych filarach – elektronice, wodzie, ochronie, technologiach przemysłowych i motoryzacji nowej generacji, a DuPont planuje inwestować w każdy z tych filarów, zarówno w rozwój organiczny, jak i poprzez strategiczne przejęcia. Należy tu przypomnieć, że marcu DuPont ogłosił akwizycję Laird Performance Material za 2,3 mld USD. Przejęcie Rogers dodatkowo umacnia pozycję DuPont jako dostawcy rozwiązań elektronicznych – podkreśla firma. – Połączenie z DuPont pomoże przyspieszyć nasz długoterminowy wzrost w EV/HEV, ADAS i na innych kluczowych rynkach – komentuje Bruce D. Hoechner, prezes i dyrektor generalny Rogers. 277 USD za akcję, które otrzymają akcjonariusze Rogers, stanowi 33% premii w stosunku do ceny zamknięcia akcji Rogers w dniu 1 listopada 2021 roku. Transakcja ma zostać sfinalizowana w drugim kwartale 2022 roku, po spełnieniu zwyczajowych warunków zamknięcia, w tym zatwierdzenia przez akcjonariuszy Rogers i otrzymaniu zgód regulacyjnych. Po zamknięciu transakcji Rogers zostanie włączony do jednostki biznesowej DuPont Electronics & Industrial.
Rogers Corporation dostarcza materiały inżynieryjne do zastosowań m.in. w pojazdach elektrycznych (EV/HEV), samochodowych systemach bezpieczeństwa i radarowych, urządzeniach mobilnych, energii odnawialnej, infrastrukturze bezprzewodowej, energooszczędnych napędach silnikowych, sprzęcie przemysłowym i wielu innych. Siedziba główna firmy znajduje się w Chandler w Arizonie. Rogers ma 14 zakładów produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych, Azji i Europie, zatrudnia ponad 3,5 tys. osób, a przychody za rok 2021 roku prognozowane są na 950 mln USD.
Jednocześnie z ogłoszeniem przejęcia Rogers, DuPont oznajmił, że zamierza sprzedać znaczną część segmentu Mobility & Materials, ma to dotyczyć głównie linii biznesowych Engineering Polymers i Performance Resins, oraz udziałów spółki w joint venture DuPont Teijin Films.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-1