reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ThoriumSpace
Przemysł elektroniczny |

Wycena Thorium Space wzrosła do 103 mln PLN

Thorium Space, twórca nowatorskich rozwiązania dla przemysłu kosmicznego, w ostatniej rundzie finansowania został wyceniony na 103 mln PLN. Spółka podpisała również swój największy grant.

Wartość pozyskanego przez spółkę wsparcia grantowego wynosi już 75 mln PLN. Thorium Space nie wyklucza w nadchodzącym roku debiutu, rozważa jeden z kluczowych rynków technologicznych w Europie, czyli giełdę holenderską lub francuską.
– Ostatnie miesiące były dla nas bardzo aktywne, ciężka praca przyniosła oczekiwane efekty. Z sukcesem zakończyliśmy prywatną emisję udziałów. W procesie wsparli nas nasi kluczowi inwestorzy oraz założyciele spółki – Leonarto VC i OU Blite Fund. Po emisji wycena Thorium Space wynosi blisko 103 mln PLN – mówi Paweł Rymaszewski, prezes Thorium Space. Spółka właśnie podpisała swój największy grant na kwotę 47 mln PLN. Obecna wartość pozyskanych i podpisanych umów na wsparcie grantowe wynosi 75 mln PLN. – Jesteśmy bardzo dumni z pozyskanych dofinansowań. To dla nas jasny sygnał, że obrana przez nas strategia rozwoju jest słuszna. Co ważne, przed nami rozstrzygnięcie kolejnego grantu z programu Szafir, na łączną kwotę 20 mln PLN. Wyniki poznamy jeszcze w tym roku. Planujemy też udział w kilkukrotnie większym konsorcjalnym programie europejskim, w którym rozważane jest pozyskanie grantów z ESA (European Space Agency) i EDA (European Defence Agency) – dodaje Paweł Rymaszewski. Thorium Space prowadzi obecnie rekrutację i zamierza zatrudnić 25 ekspertów z dziedzin programowania FPGA, mikrofali RF i analizy obrazu. Jak podkreśla spółka, pozyskanie tak doświadczonych osób, pozwoli realizować kilka dużych projektów równolegle. Powiększy się także Rada Naukowa Thorium Space. – Dołączy do nas światowej klasy ekspert, PhD in Satellite Communication Hector Fenech. Dzięki jego wsparciu będziemy mieli dotarcie do najbardziej kluczowych odbiorców naszych innowacyjnych rozwiązań. Hector będzie wspierał zarząd w rozwoju know-how i strategii technologicznej spółki. Wcześniej jako dyrektor Future Satellite System Group u jednego z największych operatorów satelitarnych na świecie – Eutelsat SA, zajmował się analizą oraz definicją misji i specyfikacji technicznych, a także był odpowiedzialny za negocjacje z podwykonawcami ponad 30 satelitów telekomunikacyjnych umieszczonych na orbicie GEO – wyjaśnia Paweł Rymaszewski. Spółka jest aktualnie w trakcie procesu przekształcania się w spółkę akcyjną, co ma pozwolić na upublicznienie Thorium Space na jednej ze światowych giełd papierów wartościowych. Thorium Space nie wyklucza, że wybierze pod debiut jeden z kluczowych technologicznych rynków w Europie, czyli giełdę holenderską lub francuską. Thorium Space rozważa także przeprowadzenie prywatnej rundy dokapitalizowania spółki, co ma przyspieszyć ekspansję na rynkach zagranicznych.

reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama