reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

WAT SA chce inwestować w smart home

Na celowniku warszawskiej spółki znalazła się firma TOKKA, projektant i producent urządzeń w technologii magistralnej KNX.

WAT SA jest grupą kapitałową inwestującą w spółki działające na rynku fotowoltaiki i materiałów budowlanych. WAT zamierza jednak rozszerzyć działalność o systemy inteligentnego domu, co w ocenie zarządu będzie miało pozytywny wpływ na zwiększenie skali działalności firmy i dywersyfikację przychodów. W celu realizacji powyższej strategii, 2 listopada 2021 roku WAT SA podpisał list intencyjny ze spółką TOKKA w sprawie inwestycji kapitałowej w TOKKA oraz rozpoczęcia wspólnych przedsięwzięć biznesowych w zakresie smart-home – czytamy w komunikacie. TOKKA Sp. z o.o. została założona w 2010 roku, rozpoczynając działalność produkcyjną urządzeń wykorzystywanych w technologii magistralnej KNX. KNX to światowy standard w dziedzinie inteligentnego sterowania funkcjami budynku – użytkownik może zarządzać oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją, wentylacją, itp., a systemy bezpieczeństwa są zintegrowane w ramach jednego systemu magistralnego. Firmy poinformowały, że prowadzą rozmowy dotyczące wspólnych przedsięwzięć biznesowych z zakresu inteligentnego domu, w tym w szczególności:
  • sprzedaży B2C/B2B produktów i systemów smart-home,
  • instalacji B2C/B2B produktów i systemów smart-home,
  • produkcji elementów, urządzeń i produktów związanych z systemami smart-home, w szczególności w technologii magistralnej KNX.
– Zarząd WAT SA uznał fakt zawarcia listu intencyjnego za informację istotną, ponieważ istnieją przesłanki, że współpraca z firmą TOKKA może mieć pozytywny wpływ na przyszłą sytuację gospodarczą, finansową oraz pozycję konkurencyjną spółki – ocenia WAT.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama