reklama
reklama
© Pixabay
Biznes |

3D w MCC

Grupa MCC wprowadza do oferty rozwiązania do przemysłowego druku 3D rozpoczynając współpracę z producentem drukarek w technologii DLP firmą Rapid Shape oraz dostawcą żywic Loctite 3D firmą Henkel.

Jak informuje MCC, z nowej oferty będą mogli skorzystać klienci, którym zależy na stworzeniu różnego rodzaju części zamiennych do maszyn, również tych wycofanych z produkcji oraz prototypów i krótkich serii elementów z tworzywa. Drukowane produkty o jakości przemysłowej, mogą mieć zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym, oświetleniowym, urządzeń AGD, elektroniki użytkowej czy codziennego użytku. – Postanowiliśmy zadziałać kompleksowo: oferować nie tylko żywice do druku 3D, ale też i maszyny. W ten sposób nasi klienci w wygodny sposób z pomocą naszych specjalistów mogą tworzyć w technice 3D najbardziej nawet wyszukane produkty. Oczywiście będzie też możliwość zakupu samych maszyn, albo też samych żywic – mówi Michał Plewczyński, dyrektor MCC Elektronika. Rapid Shape to niemiecka firma technologiczna zajmująca się produkcją systemów do szybkiego prototypowania i do szybkiej produkcji. W ofercie MCC znajdą się maszyny i30+, i50+ oraz i100+, które służą do wydruku w technologii DLP żywicami różnych producentów. Żywice inżynieryjne od Loctite przeznaczone są do druku 3D w technologii DLP (Digital Light Processing), dzięki czemu jakość wydruku na polecanych przez producenta maszynach osiąga wymogi przemysłu. Grubość warstwy wynoszącą np. 25µm można porównać do grubości jednej warstwy lakieru samochodowego.
Grupa MCC od 25 lat dystrybuuje komponenty do samochodów ciężarowych, a od 2014 roku w ramach działu Elektronika zajmuje się sprzedażą chemii do elektroniki. Dotychczasowa współpraca z koncernem Henkel obejmowała chemię do przemysłu, motoryzacji oraz materiały termoprzewodzące. Grupa MCC jest również autoryzowanym przedstawicielem Electronicon – producenta kondensatorów foliowych oraz Meccal, wytwórcy radiatorów i systemów chłodzenia dla przemysłu elektronicznego i energoelektronicznego.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 07 2023 23:13 V22.1.2-1