reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Bosch
Przemysł elektroniczny |

Bosch w przyszłym roku wyda 400 mln EUR na fabryki chipów

Rosnące zapotrzebowanie na chipy składania niemiecki koncern do kolejnych inwestycji. Bosch rozbuduje fabryki w Reutlingen i Penang oraz przyspieszy rozwój najnowszego zakładu w Dreźnie.

Zaledwie kilka tygodni po otwarciu supernowoczesnej fabryki w Dreźnie Bosch ogłosił kolejne inwestycje w swoje zakłady produkujące chipy. Tylko w 2022 roku niemiecki koncern zamierza zainwestować ponad 400 mln EUR w rozbudowę fabryk w Dreźnie i Reutlingen w Niemczech oraz w Penang w Malezji. – Popyt na chipy wciąż rośnie w zawrotnym tempie. W świetle bieżących wydarzeń systematycznie rozwijamy naszą produkcję półprzewodników, aby zapewnić naszym klientom jak najlepsze wsparcie – mówi dr Volkmar Denner, prezes zarządu Robert Bosch GmbH.
W samych tylko fabrykach w Reutlingen i Dreźnie Bosch zainwestował ponad 2,5 mld EUR od czasu wprowadzenia podłoży 200 mm w 2010 roku. Ponadto koncern przeznaczył miliardy euro na rozwój mikroelektroniki.
Większość nakładów inwestycyjnych z podanej kwoty przeznaczona będzie na nową fabrykę wafli 300 mm w Dreźnie, gdzie Bosch przyspieszy rozwój mocy produkcyjnych. Koncern wyda około 50 mln EUR na fabrykę w Reutlingen koło Stuttgartu. Z kolei w Penang w Malezji Bosch buduje od podstaw centrum testowe dla półprzewodników, która ma rozpocząć dzialalność w 2023 roku. – Naszym celem jest przyspieszenie produkcji półprzewodników w Dreźnie wcześniej niż planowano oraz jednoczesna rozbudowa pomieszczeń czystych w Reutlingen. Każdy dodatkowy wyprodukowany przez nas chip jest pomocny w obecnej sytuacji – mówi Harald Kroeger, członek zarządu Robert Bosch GmbH. W zakładzie w Reutlingen Bosch zakończył już pierwszy etap rozbudowy cleanroomów i zwiększył tamtejsze zdolności produkcyjne na waflach 200 mm o około 10%. Inwestycja w szczególności ma pomóc w sprostaniu zwiększonemu zapotrzebowanie na czujniki MEMS i półprzewodniki mocy z węglika krzemu. Nakłady na fabrykę w Reutlingen mają wynieść po 50 mln EUR rocznie w latach 2021-23. Co więcej, firma utworzy tam 150 miejsc pracy w dziale rozwoju półprzewodników. Penang w Malezji to kolejna lokalizacja półprzewodnikowego biznesu Boscha. W ubiegłym roku rozpoczęły się już prace ziemne, a w tym roku – budowa obiektów na potrzeby nowego centrum testowego, które ma rozpocząć działalność w 2023 roku. Początkowo ośrodek będzie dysponował powierzchnią około 14 000 m kw., obejmującą pomieszczenia czyste, biura, zaplecze badawczo-rozwojowe oraz zaplecze szkoleniowe dla nawet 400 pracowników.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama