reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Kurtz Ersa
Przemysł elektroniczny |

Przychody Kurtz-Ersa lepsze niż przed pandemią

Niemiecka firma technologiczna pozytywnie ocenia perspektywy na rok podatkowy 2021 i spodziewa się zamknąć rok ze sprzedażą na poziomie około 270 mln EUR.

– Udało nam się konsekwentnie realizować cel dalszego globalnego wzrostu. Do pozytywnego rozwoju biznesu przyczyniają się w szczególności silne wzrosty na rynkach w Azji. Nasze kluczowe dane nadal są niezwykle stabilne i stanowią bardzo dobrą podstawę dla zrównoważonego rozwoju – mówi dyrektor finansowy Thomas Mühleck Rok 2022 również dobrze się zapowiada. Kurtz-Ersa planuje dalszą ekspansję i zamierza osiągnąć przychody ze sprzedaży przekraczające 300 mln EUR. Obecnie firma pracuje na pełnych obrotach, by umożliwić realizację tych planów. – Aktualne zatrudnienie wynoszące 1250 osób nie wystarczy do planowanego wzrostu – stwierdza Thomas Mühleck, który oprócz pełnionej funkcji CFO, jest też odpowiedzialny za zasoby ludzkie. – W szczególności istnieje duży potencjał w obszarach cyfryzacji i rozwoju oprogramowania i właśnie tam chcielibyśmy dalej rozwijać nasze możliwości i know-how. Obecnie w niemieckich zakładach jest około 30 wakatów, które chcemy szybko obsadzić. Wiele nowych stanowisk zostanie dodanych również w 2022 roku – stwierdza. Pod koniec listopada tego roku Kurtz-Ersa otworzy nowy ośrodek szkoleniowy dla pracowników, w który firma zainwestowała około 500 tys. EUR. Niemiecki producent poinformował również o planowanych zmianach w zarządzie. Od 1 stycznia 2022 roku nowym dyrektorem generalnym zostanie Ralph Knecht, przejmując obowiązki z rąk Rainera Kurtza. Rainer Kurtz, który pracował w Kurtz-Ersa przez 40 lat (od 2003 roku jako prezes zarządu), zostanie członkiem rady doradczej i konsultantem. Z kolei z dniem 1 października 2021 roku dr Michael Fischer objął wolne już stanowisko dyrektora zarządzającego Ersa. Kurtz-Ersa została założona w 1779 roku, firma posiada 7 zakładów produkcyjnych i 14 spółek zależnych, zatrudnia na świecie 1200 osób. Obroty firmy za 2020 rok wyniosły 230 mln EUR. Kurtz Ersa działa w trzech obszarach: sprzętu do produkcji elektroniki, automatyki i komponentów oraz wtryskarek.
Zdjęcie powyżej (od prawej): Rainer Kurtz (wciąż CEO), Michael Fischer, dyrektor zarządzający Ersa, Ralph Knecht, były dyrektor zarządzający Ersa i przyszły dyrektor generalny Kurtz-Ersa oraz CFO Thomas Mühleck. Źródlo: FN - Gerd Weimer

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-2