reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© SEAT
Przemysł elektroniczny |

SEAT chce używać dronów do transportu w fabryce

SEAT SA i Centrum Technologiczne Eurecat pracują nad wykorzystaniem dronów do autonomicznego transportu części na linii produkcyjnej. Projekt jest obecnie w fazie pilotażowej.

Jak podkreśla koncern, droga do elektryfikacji branży wymaga transformacji przemysłowej na wszystkich poziomach. Dlatego SEAT wraz z centrum Eurecat pracują nad innowacyjnym projektem z wykorzystaniem dronów. – Chcemy zbadać zalety autonomicznej mobilności pionowej oraz zwolnić miejsce na podłodze, przesuwając lekkie części w szybszy, czystszy i bardziej wydajny sposób – wyjaśnia Alba Gavilán, szef Digital Execution & Delivery w dziale Strategii Produkcji. – W przyszłości drony będą mogły autonomicznie transportować komponenty bezpośrednio na linię – dodaje. Obecnie projekt jest w fazie pilotażowej. Aby odpowiednio przeszkolić drony poddano je wielogodzinnym testom z przeszkodami oraz wyposażono w system czujników, dzięki którym mogą wykrywać poszczególne punkty na hali produkcyjnej. Innowacyjna formuła została zaprojektowana z myślą o zastosowaniu do całej floty dronów zaprogramowanych do samodzielnego latania, bez konieczności korzystania z pilota – informuje SEAT w komunikacie. Cel: optymalizacja logistyki W obiektach SEAT-a w Martorell znajdują się także inne grupy robotów, które poruszają się niezależnie po warsztatach. Według Jorge Luisa Martíneza, odpowiedzialnego za innowacje logistyczne SEAT SA, przyszłość przyniesie integrację obecnych dronów zewnętrznych firmy z dronami wewnętrznymi, co znacznie usprawni transport części zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. – Moglibyśmy połączyć pobliskich dostawców z fabryką, rozszerzając ich linię dostaw bezpośrednio na linię produkcyjną, bez konieczności polegania w przyszłości na opcjach magazynowania niektórych komponentów samochodów elektrycznych – wyjaśnia Martínez. – Dzięki współpracy nad tym projektem możemy wykorzystać naszą wiedzę na temat inteligentnych dronów w rozwiązaniach przemysłowych – mówi Daniel Serrano, dyrektor Działu Robotyki i Automatyki w Eurecat.
SEAT oficjalnie zaprezentuje projekt dronowy podczas Dnia Innowacji SEAT, który odbędzie się 27-28 października w Martorell. Jest to wydarzenie, którego celem jest promowanie innowacyjności wśród pracowników firmy. W tym roku zaprezentowanych zostanie ponad 25 projektów, w tym rozwiązania w zakresie oprogramowania rozszerzonej rzeczywistości, system testujący symulacje protokołu bezpieczeństwa dla asystentów jazdy oraz samojezdny elektryczny samochód wyścigowy, zaprojektowany i wyprodukowany przez studentów wyższych uczelni.

reklama
Załaduj więcej newsów
September 14 2023 18:08 V21.0.48-1
reklama
reklama