reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© JPEembedded
Przemysł elektroniczny |

Krakowska spółka partnerem STMicroelectronics

JPEmbedded, krakowski dostawca oprogramowania dla Smart Grid, dołącza do programu partnerskiego STMicroelectronics.

Celem współpracy jest ułatwienie klientom STMicroelectronics dostępu do produktów oferowanych przez krakowską firmę, a także skrócenie czasu rozwoju i wprowadzania na rynek urządzeń dla branży energetycznej.

JPEmbedded to polski dostawca oferujący programowe i sprzętowe rozwiązania komunikacyjne dla urządzeń automatyki stacyjnej, systemów SCADA oraz szeroko pojętego internetu rzeczy w energetyce (Internet of Energy). Firma przystąpiła do Programu Partnerskiego STMicroelectronics. 

– Pracujemy z produktami firmy STMicroelectronics od wielu lat i jesteśmy bardzo zadowoleni z przystąpienia do Programu Partnerskiego ST – mówi Maciej Gąsienica, dyrektor sprzedaży w JPEmbedded. – Transformacja energetyczna napędza zmiany w systemach energetycznych. Aby zaspokoić przyszłe potrzeby, sieć musi być inteligentna, połączona i oparta na różnych technologiach wytwarzania. Kluczem jest tutaj cyfryzacja oraz niezawodna, odporna na ataki komunikacja pomiędzy kluczowymi urządzeniami infrastruktury. Jestem pewien, że nasze rozwiązania programowe w połączeniu z szeroką ofertą STMicroelectronics ułatwią klientom opracowywanie produktów odpowiadających wymaganiom zmieniającego się i coraz bardziej wymagającego rynku energetycznego. 

– Program partnerski ST to wysokiej jakości wsparcie, które przekroczyło oczekiwania naszych klientów oraz partnerów, pomagając zespołom projektowym klientów w uzyskaniu dostępu do dodatkowych umiejętności, narzędzi i zasobów. Dzięki starannie dobranemu ekosystemowi produktów i usług, oferta prezentowana w ramach Programu Partnerskiego pozwala naszym klientom sprostać wyzwaniom związanym z szybkim wprowadzaniem produktów na rynek, a jednocześnie ułatwia im integrację urządzeń ST w swoich projektach – komentuje Alessandro Maloberti, Partner Ecosystem Director w STMicroelectronics. 

STMicroelectronics to dostawca półprzewodników obsługujący klientów w całym spektrum zastosowań elektronicznych. Celem prowadzonego programu partnerskiego ST jest przyspieszenie działań związanych z rozwojem klientów poprzez identyfikowanie i wyróżnianie firm oferujących komplementarne produkty i usługi. Co więcej, proces certyfikacji programu zapewnia, że ​​wszyscy partnerzy są okresowo weryfikowani pod kątem jakości i kompetencji – podkreśla firma. 


 
JPEmbedded oferuje biblioteki oprogramowania IEC 61850, DNP3, ICCP/TASE.2 i IEC 60870-5-10X charakteryzujące się niskim zapotrzebowaniem na pamięć. M.in. dzięki temu, że są konfigurowalne pod względem funkcjonalności oraz wykorzystywanych zasobów, produkty JPEmbedded sprawdzają się w zastosowaniach opartych na wbudowanych mikrokontrolerach STM32 – podkresla JPEmbedded w komunikacie. 

Oprócz bibliotek implementujących wyżej wymienione standardy branżowe, JPEmbedded oferuje pakiet aplikacji, które pozwalają producentom OEM generować pliki SCL lub konfigurować urządzenia energetyczne z różnymi protokołami specyficznymi dla tej branży. Uzupełnieniem oferty krakowskiej firmy są konwertery umożliwiające integrację urządzeń energetycznych z chmurą i internetem rzeczy (sieciami IoT).


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 28 2023 17:23 V21.1.4-1
reklama
reklama