reklama
reklama
reklama
reklama
© JPEembedded Przemysł elektroniczny | 21 października 2021

Krakowska spółka partnerem STMicroelectronics

JPEmbedded, krakowski dostawca oprogramowania dla Smart Grid, dołącza do programu partnerskiego STMicroelectronics.

Celem współpracy jest ułatwienie klientom STMicroelectronics dostępu do produktów oferowanych przez krakowską firmę, a także skrócenie czasu rozwoju i wprowadzania na rynek urządzeń dla branży energetycznej.

JPEmbedded to polski dostawca oferujący programowe i sprzętowe rozwiązania komunikacyjne dla urządzeń automatyki stacyjnej, systemów SCADA oraz szeroko pojętego internetu rzeczy w energetyce (Internet of Energy). Firma przystąpiła do Programu Partnerskiego STMicroelectronics. 

– Pracujemy z produktami firmy STMicroelectronics od wielu lat i jesteśmy bardzo zadowoleni z przystąpienia do Programu Partnerskiego ST – mówi Maciej Gąsienica, dyrektor sprzedaży w JPEmbedded. – Transformacja energetyczna napędza zmiany w systemach energetycznych. Aby zaspokoić przyszłe potrzeby, sieć musi być inteligentna, połączona i oparta na różnych technologiach wytwarzania. Kluczem jest tutaj cyfryzacja oraz niezawodna, odporna na ataki komunikacja pomiędzy kluczowymi urządzeniami infrastruktury. Jestem pewien, że nasze rozwiązania programowe w połączeniu z szeroką ofertą STMicroelectronics ułatwią klientom opracowywanie produktów odpowiadających wymaganiom zmieniającego się i coraz bardziej wymagającego rynku energetycznego. 

– Program partnerski ST to wysokiej jakości wsparcie, które przekroczyło oczekiwania naszych klientów oraz partnerów, pomagając zespołom projektowym klientów w uzyskaniu dostępu do dodatkowych umiejętności, narzędzi i zasobów. Dzięki starannie dobranemu ekosystemowi produktów i usług, oferta prezentowana w ramach Programu Partnerskiego pozwala naszym klientom sprostać wyzwaniom związanym z szybkim wprowadzaniem produktów na rynek, a jednocześnie ułatwia im integrację urządzeń ST w swoich projektach – komentuje Alessandro Maloberti, Partner Ecosystem Director w STMicroelectronics. 

STMicroelectronics to dostawca półprzewodników obsługujący klientów w całym spektrum zastosowań elektronicznych. Celem prowadzonego programu partnerskiego ST jest przyspieszenie działań związanych z rozwojem klientów poprzez identyfikowanie i wyróżnianie firm oferujących komplementarne produkty i usługi. Co więcej, proces certyfikacji programu zapewnia, że ​​wszyscy partnerzy są okresowo weryfikowani pod kątem jakości i kompetencji – podkreśla firma. 


 
JPEmbedded oferuje biblioteki oprogramowania IEC 61850, DNP3, ICCP/TASE.2 i IEC 60870-5-10X charakteryzujące się niskim zapotrzebowaniem na pamięć. M.in. dzięki temu, że są konfigurowalne pod względem funkcjonalności oraz wykorzystywanych zasobów, produkty JPEmbedded sprawdzają się w zastosowaniach opartych na wbudowanych mikrokontrolerach STM32 – podkresla JPEmbedded w komunikacie. 

Oprócz bibliotek implementujących wyżej wymienione standardy branżowe, JPEmbedded oferuje pakiet aplikacji, które pozwalają producentom OEM generować pliki SCL lub konfigurować urządzenia energetyczne z różnymi protokołami specyficznymi dla tej branży. Uzupełnieniem oferty krakowskiej firmy są konwertery umożliwiające integrację urządzeń energetycznych z chmurą i internetem rzeczy (sieciami IoT).

reklama
reklama
September 29 2022 15:24 V20.8.40-1