reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mailthepic dreamstime.com
Biznes |

Ecobat przejmuje Emrol – dystrybutora akumulatorów w krajach Beneluksu

Transakcja przejęcia wzmacnia pozycję Ecobat w Europie w dziedzinie magazynowania energii, poprzez ekspansję na nowe rynki e-mobilności i energii motorycznej – czytamy w komunikacie.

Ecobat, specjalista w recyklingu akumulatorów, poinformował o przejęciu belgijskiego dystrybutora akumulatorów przemysłowych, firmy Emrol. – Przejęcie Emrol stanowi doskonałe uzupełnienie naszej obecnej działalności, pozwalając Ecobat na obsługę europejskich klientów za pomocą coraz bardziej zróżnicowanych rozwiązań i usług w zakresie magazynowania energii – komentuje Jimmy Herring, dyrektor generalny Ecobat. Wspomniana transakcja wzmacnia działalność Ecobat w regionie Beneluksu oraz dywersyfikuje ofertę spółki w zakresie akumulatorów w sektorach innych niż motoryzacyjny, takich jak motoryzacja i niszowe rynki e-mobilności. Co więcej Emrol jest dystrybutorem szerokiej gamy akumulatorów, w tym litowo-jonowych, które pozwolą Ecobat umocnić pozycję w Europie – informuje firma. Rynek e-mobilności rośnie dynamicznie i ma osiągnąć przychody przekraczające 700 mld USD do 2030 roku (według Precedence Research).
Ecobat specjalizuje się w zakresie gromadzenia, recyklingu, produkcji i dystrybucji zasobów magazynowania energii. Poczynając od akumulatorów stosowanych w pojazdach i infrastrukturze energii odnawialnej, a kończąc na systemach zasilania awaryjnego, które wspomagają szpitale i centra danych, materiały, które firma poddaje recyklingowi i produkuje, stanowią istotne składniki technologii opracowywanych w celu zaspokojenia światowych potrzeb w zakresie magazynowania energii. Firma Emrol została założona w 1981 roku jako dystrybutor w krajach Beneluksu akumulatorów kwasowo-ołowiowych, litowo-jonowych i prostowników do zastosowań przemysłowych, napędowych i rezerwowych. Jest dostawcą akumulatorów do urządzeń czyszczących, golfowych, wózków podnośnikowych, podnośników koszowych i wielu innych produktów. Emrol projektuje i produkuje również niestandardowe rozwiązania elektroniczne.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama